Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pal: Ölmedi! Bu Altcoin ETH Gibi Yüzde 97 Düşüp Fırlayabilir!

Goldman Sachs'ın eski yöneticisi Raoul Pal, piyasa çöküşünden çok etkilenen bir altcoin için dikkat çekici ifadeler kullandı. Detaylar haberde;
Pal: Ölmedi! Bu Altcoin ETH Gibi Yüzde 97 Düşüp Fırlayabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası yine kırmızıların yandığı bir günü daha geride bırakmaya hazırlanıyor. FXT borsasının çöküşü piyasada yıkıcı bir domino etkisi yaratırken, gelişmelerin en ağır darbeyi vurduğu kripto para birimlerinin başında Solana (SOL) geliyor. İşte bu ortamda, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90’ın üzerinde uzaklaşan kripto para biriminin geleceğine dair makro uzmanı Raoul Pal’dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Wall Street devi Goldman Sachs’ın eski yöneticisi Raoul Pal, Ethereum’un (ETH) en büyük rakiplerinden biri olarak nitelendirilen Solana’nın, fiyat düşüşünün ardından yatırımcılara büyük bir fırsat sunduğunu söyledi.

Pal: Bana Her Şey Ethereum’u Hatırlatıyor!

Kripto para biriminin içinde bulunduğu durumun, ETH’nin 2018 yılında yüzde 97 düşüş gösterdiği zamanı anımsattığını dile getirdi.

Pal, yeni bir strateji oturumu videosunda yaklaşık 54 bin YouTube abonesine Solana’nın nihai bir boğa koşusunu ateşlemek için kendi lehine olacak çok şey yaptığına dikkat çekti.

Bitcoin ve pek çok altcoine dair çıkışlarıyla kimi zaman gündemin en tepesine çıkmayı başaran isim, Solana’nın markalar ve tüketiciler için kullanım durumu potansiyeli nedeniyle hala güçlü göründüğünü belirtti. Yaşanan bazı blockchain kesintilerine ve FTX kripto borsasının çöküşünün etkilerine rağmen hala bu avantajlara sahip olmasının ne derece önemli olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Pal, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Solana’yı gerçekten seviyorum ve zincirin kırıldığını anlıyorum. Bunu düzeltmeyi başardıklarını da anlıyorum. Bunun kabul edilemez bir şey olduğunu da anlıyorum. Solana’nın, FTX’te büyük miktarda nakit veya nakit eş değerine sahip oluşu çöküşün en önemli unsurlarından biriydi. Ancak sorunları birer birer aşıyorlar.”

“Kripto Paralarda Önemli Olan Anlatıdır ve SOL da Bu Var”

Solana’nın çok zekice işlere imza attığını söyleyen isim, “Kripto para birimlerinde önemli olan anlatıdır” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Örneğin, Bitcoin’in anlatısı dijital altın olması. Ethereum, Web3 için dağıtılmış internet. Peki diğer blok zincirler nereye uyuyor? Pekala, Solana’nın bir anlatısı var ve inşa ediyor. Bu da bir tüketici zinciri olduğudur. Ve evet, bunu yapan başkaları da var. FLOW, sanırım başka bir örnek ama çok daha küçük.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Piyasayı yakından takip eden isim ayrıca, Solana’nın yakın zaman önce Google ve Meta ile gerçekleştirmiş olduğu iş birliklerine dikkat çekti.

Sadece kripto para birimlerine sahip olmanın değil, NFT’lerin (nitelikli fikri tapu) ve diğer dijital varlıkların kullanımının yalnızca önümüzdeki birkaç yıl içinde patlama yaşayacağına inandığını da belirtti. Nike, Adidas, çeşitli moda markaları ve önde gelen bilet hizmeti Ticketmaster’ın NFT sektörüyle ilişkilerini örneklendirerek bu alanın ne denli büyümeye açık olduğunu söyledi. Hatırlanacağı üzere Solana ağındaki NFT hacminde ciddi bir artış olduğu geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu.

“SOL, Ethereum Gibi Fırsat Sunuyor”

Pal, konuşmasının son kısmında SOL fiyatına değindi ve Ethereum ile bir benzerliğini ortaya koydu.

Uzman isim, Solana’nın şu anda Ethereum gibi aktivite gösterdiğini ve 2018 yılında akıllı sözleşme platformunun fiyatının yüzde 90’dan fazla düştüğünü hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

Solana bana 2018 yılında yüzde 97 düştüğü ve kimsenin umursamadığı Ethereum’u hatırlatıyor. Ve bu büyük bir kanlı fırsattı.”

Solana, bu ayın en yüksek seviyesi olan 38.74 dolardan işlem görürken, FTX’in çöküşünden sonra 12.21 dolara kadar düştü. Kripto para birimi, haber yazımı esnasında 13.55 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.