Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özhaseki’den Yerinde Dönüşüm Projesi için 4 Kritik İlke

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, bugünkü açıklamasıyla "Yerinde Dönüşüm" projesine ilişkin son detayları paylaştı. Ayrıntılar haberde;
Özhaseki’den Yerinde Dönüşüm Projesi için 4 Kritik İlke
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından etkilenen 11 şehrin hayata döndürülmesi için çalışmalar devam ederken, şehirlerde de afetlere karşı konutlarda güçlendirme projeleri yapılıyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, resmi X hesabı üzerinden “Yerinde Dönüşüm” projesine ilişkin bilgi verdi.

Yerinde Dönüşüm projesine ilginin her gün arttığını söyleyen Özhaseki, şu ana kadar 210 bin konut, 40 bin iş yeri olmak üzere toplam 250 bin 170 başvurunun alındığına dikkat çekti.

Vatandaşların tercihinin projenin ne kadar doğru ve yerinde olduğunun net bir göstergesi olarak nitelendirerek, söz konusu kapsamda ev ve iş yerlerini yerinde dönüştürmek isteyenlere teşekkür etti.

“Yerinde Dönüşüm” projesinde 4 kırmızı çizginin tavizsiz uygulandığına işaret eden Bakan Özhaseki bunları şöyle sıraladı;

  • Fay hatları ve kırıklarının olduğu alanlarda,
  • Sıvılaşmanın olduğu yerlerde,
  • Dere yatakları ve zeminin uygun olmadığı bölgelerde yapılaşmaya asla müsaade etmiyoruz.
  • Mühendislik ve yapım işlerinde sıfır tolerans gösteriyoruz.

Proje ile inşaatına başlanılan yapıların her aşamasının Bakanlık denetimi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) güvencesinde olduğunun bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

Zemin etütleri yapılmış yerlerde ruhsattan meskene kadar her aşamanın Bakanlık denetiminde ve TOKİ güvencesinde olan proje ile sağlam, güvenli ve hızlı dönüşümün yapıldığını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın