Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özhaseki’den Asgari Ücret Açıklaması! Yüksek Düzeyde Tutulacak

Ak Partili yetkili Mehmet Özhaseki, katıldığı bir programda asgari ücrete ve Altı Masa'ya dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Özhaseki’den Asgari Ücret Açıklaması! Yüksek Düzeyde Tutulacak
HABER GİRİŞ

Ak Parti Yerel Yönetimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı TV100 programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücrete dair merak edilenleri yanıtlarken ve Altılı Masa hakkında konuştu.

Asgari ücret için geri sayım başlamışken konuya yönelik yetkililerden değerlendirmeler geliyor. Konuya dair konuşan Özhaseki, ücret ile ilgili tüm yorumları dinlediğini söyledi.

“Öncelik Dar Gelirli Vatandaşın Alım Günü Artırmak”

Özhaseki, “Asgari ücrete dair 7 bin ila 12 bin 500 arasında bir tahmin skalası var. Bizim birinci tercihimiz öncelikle dar gelirli vatandaşımızın alım gücünün artırılması. Onlar ne kadar temel ihtiyaç ürünlerine ulaşırlarsa o kadar mutlu olurlar. Bundan dolayı ilk olarak asgari ücretin en yüksek düzeyde tutulmasını ve daha rahat geçinilmesinin sağlamayız.” açıklamasında bulundu.

Bütün bunları yaparken bir taraftan işvereni düşünmek zorunda olduklarını vurgulayan Özhaseki, “Şöyle bir riski var işveren sigortasız işçi çalıştırma ya da işten çıkarma durumunu uygulayabilir. Bunun zararı yine çalışana olacak. O zaman bu işin ortalamasını bulmak lazım. Cumhurbaşkanımızın talimatı enflasyon karşısında hiçbir dar gelirli vatandaşımızın ezilmemesi.” diye konuştu.

Ak Partili Yetkili, “Asgari ücretin ne kadar olacağını şimdiden benim söylemem çok zor. Ama benim şahsi kanaatim ücret açıklandığı zaman dar gelirlinin ve asgari ücretlinin evet iyi olduğu ellerine sağlık bu hükümetin diyeceği bir rakam olacak.” diyerek değerlendirmede bulundu.

GCM Yatırım Banner

“Altılı Masa’nı Eski Türkiye’ye Özlemi Var”

Bu gelişmelerin yanında geçtiğimiz günlerde Altılı Masa’nın açıkladığı Anayasa taslağına değinen Özhaseki, eski Türkiye özlemi içerisinde olduklarını kaydetti.

Özhaseki, “Süslü kelimeleri ve bol vaatleri var fakat yenilik yok. YÖK’ü kaldıracaklarını söylüyorlar onun yerine Yüksek Öğretim Üst Kurulu kuracaklarmış. Ne oldu yani şimdi bundan ne anladık? Eski koalisyon dönemlerine geçiş durumu var. “ dedi.

Eski Türkiye’de kaos ortamı olduğuna değinen Özhaseki, vesayet rejiminin ve faili meçhuller işleyerek ihtilal ortamına götürülen yapıların olduğunu kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.