Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özhaseki Duyurdu: 180 Bin Konutun İhalesi Tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, deprem bölgesinde 180 bin konutun ihalesinin tamamlanarak çalışmaların başladığını duyurdu. Detaylar haberde;
Özhaseki Duyurdu: 180 Bin Konutun İhalesi Tamamlandı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük yıkımlar yaşayan 11 şehre yönelik yeniden yapılandırma çalışmaları sürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde şu ana yapılan çalışmaları aktardı.

Özhaseki resmi Twitter sayfasından afet bölgesinde şu zamana kadar 180 bin konutun ihalesini tamamlandığının bilgisini verdi. Tamamlanan ihalelere yönelik çalışmaların başladığını söyleyerek, inşaatların hızla ilerlediğini kaydetti.

6 Şubat’ta meydana gelen asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden 11 şehrin ve 14 milyon insanın doğrudan etkilendiğini söyleyerek, depremlerin üzerinden 6 ayın geçtiğini hatırlattı.

Yöresel Mimariye Uygun İklim Dostu Konutlar Yapılacak

Devletin depremlerin ilk anından itibaren olduğu gibi bütün imkan ve birikimiyle sahada çalışmalarını sürdürdüğüne işaret eden Özhaseki, “Şu ana kadar 180 bin konutumuzun ihalesini tamamlayarak çalışmalara başladık. İnşaatlar hızla ilerliyor.” dedi.

Hem rezerv alandaki çalışmalarla hem de yerinde dönüşüm ile 11 şehirde güvenli, yöresel mimariye uygun ve iklim dostu konutlar yapılacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Özhaseki Yerinde Dönüşüm Projesi ile başvuruların her geçen gün arttığını söyledi. Güncel başvuru sayısının 132 bin 394 konut, 22 bin 899 iş yeri olmak üzere toplamda 155 bin 293’e ulaştığına dikkat çekerek şöyle ekledi;

“Projemize teveccüh gösteren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşallah bir yıl içerisinde 319 bin toplamda da 680 bin konutumuzu inşa ederek afetzede kardeşlerimize teslim edeceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın