Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özhaseki: Afet Konutlarının Teslimine 3 Ay Sonra Başlanıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kalıcı afet konutlarının teslimine üç ay sonra başlanacağını duyurdu. Detaylar...
Özhaseki: Afet Konutlarının Teslimine 3 Ay Sonra Başlanıyor
HABER GİRİŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda katıldığı etkinlikte afet bölgesinde, hak sahiplerinin evlerine kavuşacağı günü beklediklerini ifade etti. Kalıcı afet konutlarının teslim tarihine dair detaylar verdi.

Yatırımda önceliğin deprem bölgesine verildiğini vurgularken 200 bin afet konutunun üç ay sonra teslim edilmeye başlanacağı bilgisini verdi.

6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden bahseden Bakan, bu depremlerden 14 milyon insanın etkilendiğini, 680 bin civarında konutun yıkıldığını ifade etti.

170 bin kadar da dükkan, iş yeri, ahır gibi tek katlı yerlerin yıkıldığını söylerken 50 binden fazla canı toprağa vermenin acısına vurgu yaptı.

Bakan Özhaseki Kocasinan Belediyesi Tweeti
Kaynak: Twitter / @mehmetozhaseki

“Hasarları Süratle Ortadan Kaldırmak için Çalışıyoruz”

Depremin ardından bütün bakanlıklar, belediyeler ve vatandaşların da katkılarıyla deprem bölgesine yardıma gidildiğini söyleyen Özhaseki, depremin hasarlarını süratle ortadan kaldırmaya çalıştıklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Şu anda 200 binden fazla konutun inşaatını başlattıklarını aktarırken “İnşallah onlar 3 ay sonra başlamak üzere peyderpey sahiplerine, hak sahiplerine dağılacak.” ifadesini kullandı.

Açıklamasının devamında, “1 milyon 900 binden fazla insan evinde değil ve dışarıdaysa, konteyner kentinde yaşıyorsa veya kira parasını veriyorsa onları evlerine oturtmadan başka projelerin peşinde koşmak çok doğru olmaz” şeklinde konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın