Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özgür Özel’den Asgari Ücret Çıkışı: Geçim Yoksa Seçim Var

Normalleşme süresinin sona ermesiyle erken seçim açıklamalarına yoğunluk veren CHP lideri Özel, asgari ücret üzerinden sandığa işaret etti.
Özgür Özel’den Asgari Ücret Çıkışı: Geçim Yoksa Seçim Var
HABER GİRİŞ

Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, erken seçim açıklaması yaptı. Yerel seçimlerde kazanılan zaferi anımsatarak 47 yıl sonra gelen başarı sonrası genel seçimlerde de aynı sonucu elde edecekleri sözünü verdi.

Kendilerinin iktidarında esnafa, çiftçiye, işçiye ve emekliye sahip çıkılacağını söyleyerek, emekli aylıklarındaki bozulan zam dengesine değindi.

Özel, “Emekli maaşı bu AK Parti geldiğinde 1,5 asgari ücretti. Hiç ellemese, dokunmasa, karışmasa emeklimiz 26 bin TL alacaktı. Sistemi değiştirdi, şimdi 10 bin TL alıyor. Geldiğimizde önce bir asgari ücret, sonra 1,5 asgari ücret yapacağız” dedi.


CHP lideri, 17 bin lira olan asgari ücretin sene sonuna doğru 9 bin liraya düşeceğinin altını çizerek, “Buradan tekrar ediyoruz. Ya asgari ücrete zammı verecekler ya da biz söke söke alacağız. Zamları yaparsanız sorunlar bitmez ama hiç olmazsa birazcık geçim olur ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın