Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bölgesel Asgari Ücrete CHP’den Ret!

CHP lideri Özel’in bölgesel asgari ücrete destek açıklaması önce kendi partisinde karşılık bulmadı. CHP’li kimi isimler Türkiye’nin Çinleşmesinden korkuyor.
Bölgesel Asgari Ücrete CHP’den Ret!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Temmuz ayında zam ve vergi artışları birbiri ardına sıralansa da asgari ücrette artışa izin çıkmadı. Büyükşehirlerde hayat pahalılığı arttıkça bölgesel asgari ücret gerekliliği yüksek sesle konuşulsa da ana muhalefetten ret çıktı.

Parti içindeki bölgesel asgari ücret tartışmalarına ilişkin kulis bilgisi paylaşan Gazete Duvar’ın haberine göre CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in bölgesel asgari ücrete destek açıklaması tepki gördü.


CHP’li kimi isimler, “Bu Türkiye’yi Çinlileştirmektir” eleştirisinde bulundu. Bazı partililer, bölgesel asgari ücretin sermaye lehine olduğunu savunarak şu çıkışı yaptı:

“Bölgesel asgari ücret sermayenin çıkarları uğruna Türkiye’nin belirli bölgelerini sömürüye açmaktır, Türkiye’yi Çinleştirmek demektir. Bizim politikalarımıza asla uygun olamaz.”

Özel, geçen hafta verdiği röportajda bölgesel asgari ücret seçeneğini destekleyici konuşmuş, “Doğru buluyoruz hatta sadece bölgesel değil devletin desteği açısından sektörel asgari ücrete de olumlu bakıyoruz ama çok iyi düzenlenmesi lazım” diye ifade kullanmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın