Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özer: Ücretsiz Yemek Programının Kapsamını Sürekli Artıracağız

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda ücretsiz yemek imkanından faydalanan öğrenci sayısının 1,5 milyondan, 1 milyon 796 bin 985’e çıkarıldığını açıkladı. Detaylar haberde...
Özer: Ücretsiz Yemek Programının Kapsamını Sürekli Artıracağız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan okullardaki ücretsiz yemek ile ilgili yazılı açıklama geldi. Bakanlığın açıklamasında öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için sosyal politikalarla destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Konuya ilgili değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal politikalar ile eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeye devam ettiklerini belirtti. Bu kapsamda okullarda ücretsiz yemek programının kapsamını artırmayı hedeflediklerini belirtti. Gelecek yıl sayının 2,5 milyona çıkacağını söyledi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ücretsiz yemek  imkanından faydalanan öğrenci sayısının 1,5 milyondan, 1 milyon 796 bin 985’e çıkarıldığı ifade edildi.

“Ücretsiz Yemek Programının Kapsamını Sürekli Artırmayı Hedefliyoruz”

Özer, taşımalı eğitimden yararlanan yaklaşık 1 milyon öğrencinin öğle yemeği imkanından faydalandığını söyledi. Ücretsiz yemek uygulamasını okul öncesi eğitim kademesinde de yaygınlaştırmayı hedeflendiklerini akardı. Bu kapsamda şu ana kadar 400 bin okul öncesi çocuğun ücretsiz yemek imkanından faydalandığını aktardı. Ücretsiz yemek programı kapsamını sürekli artırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Okullardaki ücretsiz yemek uygulamasına yönelik yakın bir zamanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama geldi. Ekonomide yaşanan olumsuzluklardan dolayı çocukların bir kısmının beslenme çantasına kuru ekmek ve su olduğunu söyledi. Bu konuyla ilgili önerge verdiklerini fakat Ak Parti ve MHP oylarıyla reddedildiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.