Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: Çocukların Beslenmesinde Kuru Ekmek ve Su Var

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bazı çocukların yoksulluktan beslenemediğini ve okullarda baygınlık geçirdiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu: Çocukların Beslenmesinde Kuru Ekmek ve Su Var
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi ile birlikte sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Türkiye’nin ekonomisi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, okullarda açlıktan baygınlık geçiren çocukların olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Ekonomi hepimizi vurdu. Çok yoksullaştık. Buna artık yoksullaşma denmez. Bir ekonomik şiddet ile karşı karşıyayız. Bunun adı olsa olsa zulüm olur. Tüm ülke işlemediğimiz bir suçun cezasını çekiyor gibiyiz. Ekonomik terördür bu. Ancak çocuk yoksulluğu terörün en kötüsü. “ diye açıklamada bulundu.

“Çocukların Beslenme Çantalarında Kuru Ekmek ve Su Var”

Çocukların bir kısmının yatağa aç girdiğini söyleyerek, “Öğretmenlerle konuşuyorum, bazı çocuklarımızın okullarına götürdüğü beslenme çantalarında kuru ekmek ve su var. Vallahi su ve ekmek var. Bu ülkede çocuklarımızın bir kısmı beslenme saatinde arkadaşlarından saklanıyor ve baygınlık geçiyor. Anne ve babaları veresiye yazdırıp çocukların peynir, ekmek alıyor. Bir şeyler yapmak zorundayız.” diyerek konuştu.

Bakın bu yoksulluğun zıddı zenginlik değil adalet olduğuna vurgu yapan Kılıçdaroğlu, bu konuda meclise önerge verdiklerini söyledi. “Yol arkaşlarıma mecliste bu konuda destek isteyelim diye söyledim. Çocuklarımıza beslenme saatinde ücretiz öğle yemeği verilmesiyle ilgili bir önerge verelim dedik ve arkadaşlarım verdiler. Bu önergemiz Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla reddedildi. “ ifadelerinde bulundu.

“En Yoksul ve Savunmasız Çocuklarımıza Karşı El Kaldırdılar”

CHP Genel Başkanı “Aç bir çocuk nasıl bir siyaset kavgası olabilir, aklım almıyor. Reddetmek için ellerini kaldırdılar. Bu milleti ne hale getirdiler. En yoksul ve en savunmasız çocuklarımıza karşı el kaldırdılar. Eşim ve ben haftalardır bu konuyu konuşuyoruz. İktidara gelir gelmez bu ülkenin güzel evlatlarına tüm çocuklarımıza okullarımızda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hemen hayata geçireceğiz. Fakat şuan durum acil ve bekleyecek bir günümüz bile yok.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Kılıçdaroğlu, “Beylikdüzü, İzmit, Çankaya ve Safranbolu gibi belediyelerimiz çocuklarımıza bir öğün sağlıklı ve yeterli yemek verecek uygulamayı hayata geçirdiler. İhtiyaç sahibi çocuklarımız arkadaşlarından geri kalmayacak şekilde beslenme çantalarına ulaşacaklar.” açıklamasının yaptı.

Kurumlara ve iş insanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, “Belediyelerimize bu konuda lütfen destek verin. Gelin hep birlikte yavrularımıza yardım edelim. İktidara gelmemize az bir zaman kaldı. Ancak çocuklarımızın kaybedeceği bir günü bile yok. O yüzden biz başlıyoruz.” diyerek konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.