Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özel’den Gri Liste Yorumu! Sert Eleştirdi

Türkiye'nin gri listeden çıkarılmasına yönelik açıklamada bulunan CHP Genel Başkanı Özel, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Özel’den Gri Liste Yorumu! Sert Eleştirdi
HABER GİRİŞ

Ekonomi gündeminin çok konuşulan maddelerinden biri “Türkiye gri listeden çıkacak mı?” konusuydu. Dün beklenen haber geldi. Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Force-FATF) Türkiye’nin gri listeden çıkarıldığını açıkladı. Bugün muhalefet kanadından değerlendirme geldi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gri listeden çıkarılmanın övünülecek bir şey olmadığını çok utanılacak bir durum olduğunu söyledi.

Özel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Buradan hatırlatalım; biz gri listeye 2021 yılında girdik. Biz ‘gri liste’ye bugün son günlerde hızla yapılan bazı kanuni düzenlemeler yapılmadığı için girdik.”

Üç yıldır bizi orada tutan ve Türkiye’yi bu utançla yüzleştiren iktidardan başkasının olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında Schengen vizesi hakkında konuşan Özel, “Schengen vizesi en çok reddedilen ülke maalesef Türkiye’dir. Türkiye Schengen vizesine başvuran ülkeler arasında ret oranı en yüksek ülke noktasına ulaşmıştır.” açıklamasında bulundu.

Özel, 2019 yılında yüzde 9’luk ret oranını eleştirirken, bugün beş yıl sonra yüzde 22’lik ret oranına yükseldiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın