Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Özel’den Asgari Ücret Değerlendirmesi: Üç Ayda Bir Güncellenmeli

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, asgari ücretteki artışa dair değerlendirmesinde, yapılan yalnızca zammın son 6 ayı telafi ettiğini söyledi.
Özel’den Asgari Ücret Değerlendirmesi: Üç Ayda Bir Güncellenmeli
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından açıklanan asgari ücret zammına ilişkin değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Bir açıklama da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel tarafından yapıldı.

2024 yılı asgari ücret miktarının 17 bin 2 TL olarak belirlenmesini değerlendiren Özel, “Asgari ücretin kaç lira olduğundan çok, bugün neyi satın aldığı ve seneye neyi satın alacağı ile ilgilenmek lazım.” açıklamasında bulundu.

Verilen zam son 6 aydaki enflasyonu telafi eden bir zam olduğuna dikkat çeken Özel, Önümüzdeki 1 yıllık enflasyon ve hayat pahalılığı ne olacak? Bugün belirlenen asgari ücretin yanında, mutlaka en az 3 ayda bir asgari ücretin belirleneceğinin taahhüdünün verilmesi gerekir.” diye konuştu.

Özel inanılmaz bir hayat pahalılığı olduğunu, hiçbir mal ve hizmetin 1 ay önceki fiyatıyla satın alınamadığını söyledi.

Bu kadar yüksek enflasyonun olduğu bir ülkede, asgari ücretin en az 3 ayda bir güncellenmesi gerektiğini vurgulayan CHP Genel Başkanı, “Bu ülkenin insanlarını seviyorlarsa desinler ki ‘Bunu ilan ettik ama Mart’ta oturup enflasyon farkını bir daha vereceğiz.’ Bu yapılmadıktan sonra açıklanan rakamın hiçbir kıymeti yoktur.” açıklamasında bulundu. (AA)

GCM Yatırım Banner

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.