Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oyak Yatırım Öneri Listesinden Bu Hisseyi Çıkardı

Oyak Yatırım tarafından yayımlanan günlük bültende bir hisse öneri listesinden kaldırılırken, 4 hisse öneri listesinde yer aldı. İşte önerilen hisseler...
Oyak Yatırım Öneri Listesinden Bu Hisseyi Çıkardı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Güne yükseliş seyrinde başlayan BIST 100 endeksi 8134 puanda seyrediyor. Dün kapanışı 8010 puandan yapan endeks yazım sırasında günlük bazda yüzde 1,56 yükselişte. Borsada son durum böyleyken Oyak Yatırım günlük bültenini yayımladı.

Yatırımcılar raporları yakından takip ederken Oyak Yatırım, yayımladığı bültende bir hisseyi öneri listesinden kaldırdığını açıkladı. 4 hisse için ise öneride bulundu.

Buna göre Oyak Yatırım, Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin ‘TRGYO’ kodlu hissesini öneri listesinden çıkardı.

Teknik Bazlı Hisse Önerisi Oyak Yatırım
Kaynak: Oyak Yatırım

Paylaşılan raporda Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş’nin ALBRK kodlu hissesi, Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin ASELS kodlu hissesi, Ford Otomotiv Sanayi A.Ş’nin FROTO kodlu hissesi ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş’nin TCELL kodlu hissesi önerildi.

ALBRK hissesi haftalık bazda yüzde 5’den fazla değer kazandı. Yazım sırasında 4,19 TL’den işlem gördü. ASELS, hissesi haftalık bazda yüzde 0,76 kazandırdı. Yazım sırasında 48,04 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

FROTO hissesi haftalık bazda değer kaybettirirken, aylık yüzde 8’den fazla değer kazandı. Yazım sırasında 806 TL’den işlem gördü. TCELL hissesi haftalık bazda yüzde 6’dan fazla, aylık bazda yüzde 20,8 kazandırdı. Yazım sırasında 66,4 TL’den işlem gördü.

Oyak Yatırım BIST 100 endeksi için tahmininde ilk direnç noktası için 8043 puan seviyesine işaret etti. Sonraki direnç noktalarını 8117 ve 8150 puan seviyesi olarak açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.