Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oyak Yatırım O Hisseyi Model Portföyüne Ekledi

Borsa düşerken Oyak Yatırım, model portföyünü güncelledi. TTRAK'ı model portföyünden çıkarırken, bir başka hisseyi ekledi. Detaylar haberde...
Oyak Yatırım O Hisseyi Model Portföyüne Ekledi
HABER GİRİŞ

BİST 100 endeksi haftanın ikinci gününe düşüş seyrinde başladı. Endeks 10 bin 670 puandan işlem görürken Oyak Yatırım, model portföyünde değişikliğe gitti.

Oyak Yatırım tarafından bugün yayımlanan raporda “Mevcut risk/getiri profilini cazip bulmadığımız için TTRAK’ı model portföyümüzden çıkarıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

TTRAK’ı model portföyden çıkaran Oyak Yatırım, ISMEN’i model porföyüne ekledi.

Oyak Yatırım ISMEN için şu değerlendirmede bulundu:

“Ekonominin yeniden dengelenmesi ve makro parametrelerin iyileşmesiyle, ISMEN’in hem hisse senedi hem de türev piyasalarda işlem hacimlerindeki potansiyel artış yoluyla fayda sağlayacağını düşünüyoruz.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin, düşen enflasyon ve iyileşen makro sayesinde ikinci yarıyılda net karının birinci yarıyılın üç katı olacağı öngörüldü.

Oyak Yatırım’ın güncel model portföyü şu şekilde oldu:

“ISCTR, YKBNK, TCELL, FROTO, BIMAS, ANSGR, TRGYO, ALBRK, ISMEN, MAVI”

Portföye eklenen ISMEN, haftaya güçlü bir başlangıç yaptı. Yükseliş seyrini devam ettiren hisseler bugün açılışı 38,92 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 0,16’lık yükselişte olan hisseler 38,7 TL’den işlem gördü. ISMEN hisseleri yıllık bazda yüzde 193,38 kazandırdı. Aylık bazda yüzde 6’dan fazla kaybettirdi. Haftalık bazda 11,86 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.