Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otomotiv Devi Distribütörlük için Wielton ile El Sıkıştı!

Borsa İstanbul’da DOAS koduyla işlem gören Doğuş Otomotiv, Wielton ile distribütörlük sözleşmesi imzalandığını yatırımcılarla paylaştı. Hissede son durum ne? İşte detaylar;
Otomotiv Devi Distribütörlük için Wielton ile El Sıkıştı!
HABER GİRİŞ

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret (DOAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 14 Kasım’da yaptığı açıklamada Wielton S.A. ile distribütörlük sözleşmesi imzalanmasına yönelik duyuru yaptı.

Wielton S.A ile yapılan sözleşmenin “Wielton” marka yarı römork ürünlerini kapsadığı belirtildi. Bu çerçevede söz konusu ürünlerin Türkiye’deki satış ve servis hizmetlerinin, Doğuş Otomotiv tarafından yerine getirilmesi esaslarını belirleyen distribütörlük sözleşmesi imzalandığı ifade edildi.

KAP üzerinden yapılan duyuruda yeni iş ilişkisinin ağır vasıta pazarında ürün gamının çeşitlenmesini sağlayacağı belirtildi.

Otomotiv Devi Distribütörlük için Wielton ile El Sıkıştı! Kaynak: Paratic Piyasalar

DOAS, 14 Kasım’da kapanışını yüzde 1 düşüşle 262 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 5,2 düşüş görülürken aylık yüzde 1, yıllık yüzde 105 oranında artış gerçekleşti. Yıllık en düşük 104 TL, en yüksek 325 TL seviyeleri görüldü.

GCM Yatırım Banner

Doğuş Otomotiv, 17 Ekim’de 2023 yılında üçüncü kez temettü dağıtacağını bildirmişti. Pay başına brüt 5,68 TL, net 5,11 TL nakit temettü ödemelerinin 24 Kasım’da başlamasına yönelik Yönetim Kurulu teklifi genel kurulun onayına sunulmuştu.

Oyak Yatırım, 10 Kasım’da paylaştığı raporunda DOAS için hedef fiyatını 420 TL’ye yükseltmişti. Şirket, 9 Kasım’da açıkladığı bilançosunda 2023’ün üçüncü çeyreğinde 6,1 milyar TL net kar elde ettiğini açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.