Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse için Hedef Fiyat 420 TL’ye Çıktı! Bilanço Yaradı

Geçtiğimiz gün beklentilerin üzerinde bilanço açıklayan Doğuş Otomotiv için 2 kurum birden hedef fiyatını yükseltti. Raporlar neyi gösteriyor? İşte detaylar;
Bu Hisse için Hedef Fiyat 420 TL’ye Çıktı! Bilanço Yaradı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören ve güçlü bilanço açıklayan şirketler için hisse raporları gelmeye devam ediyor. 9 Kasım’da beklenti üstü bilanço açıklayan Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. (DOAS) için 2 kurum birden hedef fiyat revizyonu yaptı.

Oyak Yatırım, DOAS’ın 3Ç23’te beklenti üstü net kar açıkladığını, iştiraklerden elde edilen net karın güçlü büyümeyi desteklediğini belirtti. FAVÖK’ün yıllık bazda yüzde 204 artarak 7,2 milyar TL’ye yükseldiği, hacimsel bazda da satışlarda kayda değer bir artış görüldüğü paylaşıldı.

Doğuş Otomotiv’in pazardaki payının yüzde 14’e çıktığı, fiyatlama kabiliyeti ile güçlü brüt karlılık elde edildiği vurgulandı. Bu çerçevede Doğuş Otomotiv için “endeks üzeri getiri” önerisiyle on iki aylık hedef fiyat 420 TL’ye yükseltildi. DOAS’ın firma değeri/FAVÖK ve fiyat/kazanç seviyesi açısından oldukça cazip seviyelerde işlem gördüğü ifade edildi.

Halk Yatırım

Beklentilerin üzerinde finansal sonuç açıklayan DOAS için Halk Yatırım da rapor paylaştı. Satış gelirlerinin beklentilere paralel gerçekleştiğini, ticari araç segmentinde brüt karlılığın güçlü kalmaya devam ettiği belirtildi. Faaliyet giderlerindeki azalmanın operasyonel karlılığı desteklediği kaydedildi.

Bu çerçevede DOAS için 12 aylık hedef fiyat 366,3 TL’den 372,7 TL’ye yükseltildi ve “al” tavsiyesi verildi.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse için Hedef Fiyat 420 TL’ye Çıktı! Bilanço YaradıKaynak: Paratic Piyasalar

BIST 100 endeksi yüzde 0,4 düşüşle 7808 puanda işlem görürken DOAS’ın pozitif ayrıştığı görülüyor. 9 Kasım’da pozitif bilanço gelmesi ve hedef fiyatların yukarı yönlü güncellenmesi, hisseye olan ilgiyi artırdı.

10 Kasım saat 14:20 itibarıyla DOAS günlük yüzde 2,3 artışla 292 TL’den işlem görüyor. Hisse yatırımcısını haftalık yüzde 15, aylık yüzde 11,4 ve yıllık yüzde 165 oranında kazandırdı. Yıllık en düşük 104 TL, en yüksek 325 TL seviyeleri görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın