Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Otokar Dev İhale Teklifini, İmaş Makina Siparişini Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören OTKAR, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 10 yıllık süreci kapsayan bir bakım ihalesine katıldığını duyurdu. İMASM, yeni sözleşmesini paylaştı.
Otokar Dev İhale Teklifini, İmaş Makina Siparişini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. (OTKAR), 4 Ekim tarihinde katıldığı bir ihaleyi paylaştı. Şirket, Birleşik Arap Emirlikleri Ulaşım şirketi olan Roads & Transport Authority’nin (RTA) açmış olduğu, 400 adet 12 metre dizel tip otobüs alımı ile ilgili araçların 10 yıllık bakım ve servisini içeren ihaleye teklif verdiğini açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda, verilen tekliflerin teknik ve ticari/finansal yeterlilik gibi muhtelif kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirileceği belirtildi. İhalenin Otokar lehine sonuçlanması halinde sürece ilişkin gelişmelerin yatırımcılarla paylaşılacağı ifade edildi.

OTKAR, günlük yüzde 1,7 gerileyerek 370 TL’den kapanış yaptı. Şirketin hisselerinde haftalık yüzde 5,5, aylık yüzde 1,3 ve yıllık yüzde 220 oranında yükseliş gerçekleşti.

İmaş Makina

Borsa İstanbul’da IMASM koduyla işlem gören İmaş Makina Sanayi A.Ş, yeni sözleşmesini duyurdu. Şirket, Afrika’da mukim bir müşterisi ile 1.200.000 dolar bedel ile yem değirmeni kurulumu sözleşmesinin imzalandığını belirtti. Sözleşme çerçevesinde peşinat ödemesinin bugün yapıldığı, satışın sevkiyatının iki parti halinde 8 ay içinde yapılmasının planlandığı paylaşıldı.

IMASM, yüzde 1 gerileyerek günü 18 TL’den tamamladı. Hisse haftalık yüzde 4 düşerken aylık yüzde 0,4 ve yıllık yüzde 54,5 oranında artış görüldü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın