Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Otobüs Biletlerine Zam Yapılacak mı? TOFED Başkanı Açıkladı!

TOFED Genel Başkanı Özcan, 2023'te otobüs bilet fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağı hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Otobüs Biletlerine Zam Yapılacak mı? TOFED Başkanı Açıkladı!
Yorum

Yeni yıl ile birlikte en çok konuşulan konulardan biri fiyat artışları oldu. Konuya yönelik birçok zincir marketten fiyat sabitleme açıklaması geldi. Bununla birlikte zam konusuna yönelik bir duyuruda Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan’dan tarafından yapıldı.

TOFED Başkanı Özcan’dan, bilet fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağı hakkında açıklama geldi. Yaz aylarından bu yana otobüs bilet fiyatlarında bir artış yapmadıkların belirtti.

“Mazot Fiyatları İyi Seviyede”

2023 yılı için de yeni bir tarife beklentilerinin olmadığını belirterek bilet fiyatlarının aynı kalacağını duyurdu. Bilet fiyatlarında bir artışa gidilirse yolcu bulamayacaklarını aktardı.

Özcan, covid döneminde salgın nedeniyle yüzde 50 kapasite ile hizmet verdiklerini ve şimdi yüzde 100 kapasiteye çıktıklarını söyledi.

2022 yılında günlük sefer sayılarının arttığını belirten Özcan, 2023 yılının durgun başladığının ifade etti. Mazot fiyatının iyi seviyede olduğunu aktardı.

TOFED Başkanı, uçak firmalarının indirim yaptığı dönemde yolcu sayılarının azaldığını söyleyerek, sefer sayıları düşse de doluluk oranlarının gayet iyi olduğunu belirtti. Ayrıca mazota ÖTV indirimi beklentilerinin olduğunu bildirdi.

“Belli Saatlerde Köprüden Geçişe İzin Verilsin”

Köprü ve otoyol fiyatlarına zam gelmemesinden memnun olduklarını dile getiren Özcan, bu durumu otobüs firmalarına olumlu yansıyacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir beklentileri olduğunu belirten TOFED Başkanı Özcan, “Belli saatlerde köprülerden geçişe izin verirseler çok mutlu oluruz. Özellikle yakın şehirlere yaptığımız seferler için bu çok iyi olacak.” açıklamasında bulundu.
Bazı minibüslerin usulsüz taşımacılığının zarar verdiğini belirterek bu kişilere ceza kesilmesi gerektiğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu