Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Zammına Açıklık Getirildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü, 2023 yılı köprü ve otoyol geçiş ücretlerine getirilen zam haberlerine ilişkin açıklama yaptı.
Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Zammına Açıklık Getirildi
HABER GİRİŞ

Enflasyon haberleriyle geçen 2022 yılının kapanmasıyla yeni yılın da zam haberleriyle başlayacağına yönelik endişeler kamuoyunda ses buldu. Yol, köprü ve tünel geçişlerinden alınan ücretlerin 1 Ocak günü itibarıyla zamlanacağına yönelik iddialara ise yanıt geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan açıklamada, 2023 yılında köprü ve otoyol geçişlerinden alınan ücretlere herhangi bir zam yapılmadığı duyuruldu.

Bakanlığın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Köprü ve otoyol ücretlerinde herhangi bir zam yoktur. Yalan haberlere itibar etmeyiniz” denildi.

KGM’nin Twitter paylaşımında ise söz konusu iddiaların asılsız olduğu, fiyatlandırmalarda değişikliğe gidilmediği bildirildi.

Karayolları’nın açıklamasında, Yap-İşlet-Devret (YİD) projesi kapsamında işletilen köprü ve otoyol geçiş ücretlerinde 2023 yılında zam yapılmadığı duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

Aksi yönde çıkan haberlere kamuoyunun itibar etmemesi istendi.

Yeni Yılda Doğal Gaza da Zam Yapılmadı

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) yeni yılın ilk ayında doğal gaz için zam kararı almadığı bugün kamuoyuna duyurulmuştu.

Her ay güncellenen doğal gaz tarifesinin Ocak ayı fiyatlandırması sabit tutulmuştu.

Mesken ve sanayi abonelerinin tarifelerinde değişiklik yapılmamış, elektrik üretim amaçlı tarifede ise indirim kararı alınmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın