Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ÖSYM YKS Adaylarının Sınav Yerleri için Duyuru Yaptı

Deprem bölgesine ilişkin aldığı kararları revize eden ÖSYM, YKS adaylarının sınav merkezi tercihlerinde güncelleme yapabileceğini duyurdu.
ÖSYM YKS Adaylarının Sınav Yerleri için Duyuru Yaptı
Yorum

Yaklaşık 3,5 milyon adayın katılım sağlayacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ilişkin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden (ÖSYM) yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Daha önce alınan kararda güvenlik riskleri gerekçe gösterilerek deprem bölgesinde iptal edilen sınavlarla ilgili yeni kararını geçen hafta duyuran ÖSYM, bugünkü açıklamasında sınav yerlerine açıklık getirdi.

ÖSYM’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, deprem bölgesinde yer alan Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya’da yapılacak olan 2023-YKS için sınav merkezi tercihlerinde değişiklik yapıldığı şöyle duyuruldu:

ÖSYM, YKS Açıklama
Kaynak: Twitter

Sosyal medya üzerinden paylaşılan açıklamada, deprem bölgesinde yer alan adayların sınav merkezi tercihlerini, eklenen son sınav alanlarına göre güncelleyebilecekleri belirtildi.

Açıklamada, “Özellikle deprem bölgesindeki adaylardan söz konusu illerde sınava girmek isteyen adaylar, istedikleri takdirde sınav merkezi tercihlerini güncelleyebileceklerdir. Sınav merkezi tercihlerini değiştirmek istemeyen adayların tercihlerini güncellemeleri zorunlu değildir” ifadesi yer aldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu