Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ÖSYM: Sınava Girecek Depremzedelere Barınma İmkanı Tanınacak

Haziran ayında yapılacak olan YKS’ye girecek adayların barınma ihtiyacına ilişkin açıklama yapan ÖSYM, depremzede vatandaşlar özelinde alınan kararı duyurdu.
ÖSYM: Sınava Girecek Depremzedelere Barınma İmkanı Tanınacak
Yorum

Deprem bölgesi için istisnai kararlar alamaya devam eden Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Dikey Geçiş Sınavı’nın (DGS) depremzedelere ücretsiz olacağını duyurmasının ardından deprem bölgesi özelinde yeni bir karar aldı.

Alınan yeni kararda depremzede öğrencilerin barınma ihtiyacının karşılanacağı haberi kamuoyuyla paylaşıldı.

ÖSYM, deprem bölgesinde ikamet eden ancak sınava farklı bir merkezde girecek depremzede öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanacağını duyurdu.

17 ve 18 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için duyuru paylaşan ÖSYM, sınava girecek adaylara kamu kurum ve kuruluşlarınca barınma imkanı tanınacağını şöyle açıkladı:

“Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki illerde yaşanan yıkım ve 2023-YKS başvurularındaki artış sebebiyle bölgedeki bina kapasitelerinin çok üzerinde aday sayısına ulaşılmıştır. Deprem bölgesinde ikamet edip, ikametinin dışında farklı bir sınav merkezine atanmış adaylarımızın ulaşım ve barınma ihtiyaçları (Öncelikle KYK yurtları olmak üzere), Valilikler ve Kaymakamlıklar üzerinden yapılacak başvurularla AFAD koordinasyonunda karşılanacak, adaylarımız kesinlikle mağdur edilmeyecektir.” (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu