Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ÖSYM’den Deprem Bölgesine Yönelik DGS Kararı

ÖSYM Başkanı Ersoy, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afet bölgesinde DGS başvurusunda bulunan adaylardan ücret alınmayacağını açıkladı.
ÖSYM’den Deprem Bölgesine Yönelik DGS Kararı
Yorum

Kahramanmaraş merkezli ve 11 şehri etkilen depremlerin ardından bölgedeki eğitim sistemine ilişkin yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, afet bölgesindeki adaylardan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru ücretinin alınmayacağını duyurdu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) da olduğu gibi bugün başvuruları başlayan DGS’ye deprem bölgesinden başvuru yapan adaylardan ücret alınmayacağı kaydedildi.

Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Sivas-Gürün’de ikamet eden adayları işaret eden ÖSYM Başkanı Ersoy, bu şehirlerde sınav ücreti alınmayacağını söyledi.

Söz konusu şehirlerin yanı sıra 6 Şubat 2023 tarihli depremlerde afet bölgesinde ikamet etmekte olan adaylardan da DGS’de sınav ücreti alınmayacağını dile getirdi.

Tüm imkanlarla depremzedelerin yanında olmaya devam ettiklerini vurgulayan Ersoy, daha önce YKS ve KPSS başvurularında da deprem bölgesinden başvuran adaylardan ücret almadığını anımsattı. Bahsi geçen tutumlarının devam ettiğine işaret etti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu