Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ÖSYM Duyurdu! Depremden Etkilenen O illerde Sınavlar İptal Edildi

ÖSYM Başkanı Ersoy, depremden etkilenen bazı illerde gerçekleşecek sınavların iptal olduğunu duyurdu. İşte iptal edilen sınavlar...
ÖSYM Duyurdu! Depremden Etkilenen O illerde Sınavlar İptal Edildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’ndan (ÖSYM), depremden etkilenen illerde gerçekleşecek sınavlara yönelik açıklama geldi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerine yönelik duyuruda bulundu. Ersoy, konuya dair şu ifadeleri kullandı:

“Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerimiz ile bu illere bağlı ilçelerimizde MSÜ, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 sınavlarının yapılmamasına karar verdik”

ÖSYM’den yapılan açıklamada ise Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da yapılacak olan YÖKDİL/1, YDS/1, TUS/1 ve MSÜ Aday Belirleme Sınavlarına girecek kişilerin farklı illerden sınav merkezi seçmesi gerektiği aktarıldı.

“Sağlıklı Sınav Uygulaması Yapmaya Gayret Ediyoruz”

Ersoy, ülkede emsali görülmemiş bir afetle karşı karşıya kalındığını vurguladı. Bir taraftan depremden etkilenen illeri ayağa kaldırmak için çaba gösterildiğini, bir taraftan ise sağlıklı sınav uygulamaları yapmaya gayret ettiklerini ifade etti. Önceliğin, adayların ve görevlilerin güvenliği olduğunu belirterek, aksaklık ve mağduriyetin yaşamaması için ÖSYM ailesi olarak yoğun gayret gösterdiklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde ÖSYM en son deprem sonrasında sınav takviminde değişikliğe gitmişti.

Buna göre 19 Mart 2023 tarihinde yapılacak 2023 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, 2 Nisan 2023 tarihine ertelenmişti.

Ayrıca Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, geçen ay yaptığı açıklamada deprem nedeniyle uzaktan eğitim kararı alındığını, Nisan başı itibarıyla ise yüz yüze eğitimin de olduğu hibrit seçeneğin değerlendirileceğini aktarmıştı. Depremden etkilenen öğrencilerin ise kayıtlarını dondurabileceğini yada yakınlarının ikamet ettiği illerdeki üniversitelerde özel öğrenci olabileceğini ifade etmişti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.