Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Online Yemek Sektörünün 150 Milyar TL’ye Ulaşması Bekleniyor

GetirYemek CEO’su Yasemin Şişik Çelikboy, Türkiye’de online sektörünün bu yıl 150 milyar TL’yi aşmasını beklediklerini söyledi. Detaylar şöyle...
Online Yemek Sektörünün 150 Milyar TL’ye Ulaşması Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Son dönemde internet ve akıllı telefon kullanımının artması ile beraber online yemek sektörü hızla büyüyor. Sektörün önde gelen şirketlerinden GetirYemek 2019 yılından itibaren 60 binden fazla üye restoranı ile hizmet veriyor.

GetirYemek CEO’su Yasemin Şişik Çelikboy, sektördeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelikboy, geçen yıl dünyada 500 milyar dolar büyüklüğe ulaşan online yemek siparişi sektörünün Türkiye’de pazarın bu yıl 150 milyar TL’yi geçmesinin beklendiğini söyledi.

GetirYemek olarak tek oyunculu olan sektörüne rekabet getirdiklerini belirten Çelikboy, “Türkiye’de yılda yaklaşık 23 milyon kişi online yemek siparişi veriyor. GetirYemek olarak biz 15 milyon kullanıcıya dokunduk ve 10 kattan fazla büyüdük” diye konuştu.

Çelikboy bünyelerindeki kuryeleri ile restoranların yatırım yapma ihtiyacını ortadan kaldırdıklarını belirterek, işletmelerin büyüme fırsatı yakaladığını söyledi.

Sektörde uygulanan komisyon oranlarının düşürülmesinde pay sahibi olduklarını vurgulayan Çelikboy, “İlk günden beri restoranlara hakediş ödemelerini ertesi günü gerçekleştiren tek platformuz. Bu sayede restoranların finansal maliyetlerini düşürerek, günlük operasyonlarını daha kolay yönetmelerine yardımcı oluyoruz” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

En çok sipariş edilen ürünler hakkında da açıklamalarda bulunan GetirYemek CEO’su, mutfak kategorilerinde ilk sırada tavuklu ürünlerin yer aldığını, onu sırasıyla dürüm, kahve ve içecek, döner ve burgerin izlediğini belirtti. Önceki yıllarda en çok sipariş edilen yemek olan lahmacunun yerini geçen sene tavuk dönerin aldığını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.