Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oncosem’den Kazakistan Faaliyetleri Hakkında Açıklama

Oncosem Onkolojik Sistemler, Kazakistan’daki 3 sağlık merkezinde 17 Aralık itibarıyla hastalara hizmet vermeye başlandığını duyurdu.
Oncosem’den Kazakistan Faaliyetleri Hakkında Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) Kazakistan faaliyetleri hakkında açıklama yaptı. 17 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Kazakistan’da; Astana National Oncology Center, Actobe West Kazakhistan Medical Univercity ve Taraz Zhambly Regional Oncology Center olmak üzere 3 sağlık merkezinde kurulumların tamamlandığı ve hastalara hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Oncosem tarafından üretilen ve kemoterapi tedavisi alan kanser hastalarının ilaçlarını hazırlayan, yüksek teknoloji tam otomatik cihazlar teknik ekip tarafından hazırlandı.

İlk etapta hastaların ihtiyacını karşılamak üzere kemoterapi tedavisinde kullanılan, tek kullanımlık tıbbi ekipmanlar için 2.5 milyon TL tutarında ihracat yapıldığı açıklandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada 2024 yılında, yeni merkezlerle beraber ihracatın artırılarak önemli oranda Pazar payı elde edilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Şirket Eylül ayında yaptığı açıklamada ise Özbekistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile Onkoloji İleri Tanı ve Tedavi Merkezi (outpatient center) projesi ile ilgili memorandum (mutabakat anlaşması) imzalandığını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın