Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Oncosem Özbekistan Sağlık Bakanlığı ile Anlaştı

Oncosem Onkolojik, Özbekistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile bir proje kapsamında mutabakat anlaşması imzaladığını duyurdu. Detaylar haberde...
Oncosem Özbekistan Sağlık Bakanlığı ile Anlaştı
Yorum

Oncosem Onkolojik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden memorandum sözleşmesi imzalanması hakkında açıklama yaptı.

Şirket, Özbekistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile Onkoloji İleri Tanı ve Tedavi Merkezi (outpatient center) projesi ile ilgili memorandum (mutabakat anlaşması) imzalandığını açıkladı.

Söz konusu proje kapsamında (Kamu Özel Ortaklığı) yöntemiyle 2 milyon nüfusa sahip Buhara bölgesi ve 3.5 milyon nüfusa sahip Semerkand bölgesinde hizmet vermek üzere 2 adet anahtar teslimi yapılacak.

Oncosem açıklamasında iki merkezin toplamında günlük 250 hastaya hizmet verebilecek Kemoterapi Merkezleri, 200 hastaya hizmet verebilecek Radyoterapi Merkezleri, 33 hasta PET çekimi yapabilecek Nükleer Tıp Merkezleri, 500 kesitsel görüntüleme (MR &CT) ve 350 hastaya USG çekimi yapabilecek Radyoloji Merkezleri,10.000 örnek çalışabilecek Laboratuvar, 140 hastaya hizmet verebilecek Diyaliz Merkezleri İle hizmet planlandığını bildirdi.

Bunun yanında 2 merkezde, yaklaşık 30 milyon dolar yatırım planlamasıyla 20 yıllık bir işletme süresi öngörüldüğü kaydedildi. Ön sözleşme ve Kamu Özel Ortaklığı sözleşmesinin imza hazırlıklarının başlandığı kaydedildi.

Şirketin borsada (ONCSM) koduyla işlem gören hisseleri açıklama öncesinde tavan yaptı. Hisseler saat 16.14 itibarıyla yüzde 9,97 artarak 225,1 TL’den işlem gördü. Şirketin hisseleri yatırımcısına aylık yüzde 51,68, haftalık yüzde 17,24 kazandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu