Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Olaylı İsim Tavan Serisine Ulaşmak için Projelere Hız Verdi

Sektöründe aldığı işlerle öne çıkan Kuzey Boru, tavan serisi ile göz kamaştırdıktan sonra tedbir kararlarıyla gücünü kaybetmesinin ardından sözleşmelere yoğunluk verdi.
Olaylı İsim Tavan Serisine Ulaşmak için Projelere Hız Verdi
HABER GİRİŞ

Son günlerde borsada yaşadığı düşüşlerle dikkat çeken ve sözleşmelerine hız veren Kuzey Boru A.Ş.’den yeni bir iş ilişkisi bildirimi geldi. Yakın zamanda 68,3 milyon liralık iş aldığını duyuran şirket, 14 Şubat günü 96 milyon TL’lik yeni bir sözleşmeye imza attığını duyurdu.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, yurt içinde yerleşik firmalar ile dün, katma değer vergisi (KDV) dahil 96.028.043,00 TL tutarındaki “HDPE100 ve Koruge Boru” satış sözleşmelerinin imzalandığı bildirildi. Sözleşme kapsamında olan projeler şöyle sıralandı:

“Malatya ili depremden etkilenen tesislerin rehabilitasyonu, Adana Yumurtalık SANKO Limanı işletmesi alt yapı çalışması, Adıyaman gölet sulamaları; Mersin ili Tarsus ilçesi atık su şebeke hattı projeleri, yapım işleri ve boru alımı.”

Kuzey Boru Hisse 15.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

BIST 100 endeksi çarpıcı düşüşler yaşarken 2023 kapanışında borsaya giriş yapan şirketin hisseleri (KBORU) yeni yılda tavan serisini haftalara yaydıktan sonra Ocak ayının sonunda gördüğü tedbirle tabana çakılmıştı.

Aylık yüzde 100’ün üzerinde artan ve 31 Ocak gününden itibaren dalgalı günler geçiren hisseler haftalık ise yüzde 10 düşüş yaşadı. Bugün de düşüşte olan KBORU, TSİ 11.03 itibarıyla yüzde 1 ekside 138,2 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.