Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oklar Bankayı Gösteriyor! 12 Kurum “AL” Tavsiyesi Veriyor

Borsa İstanbul'da getiri potansiyeli veren isimler değişirken, oklar sürekli bir bankayı gösteriyor. 12 kurumun 'alın' dediği bankanın performansı şöyle:
Oklar Bankayı Gösteriyor! 12 Kurum “AL” Tavsiyesi Veriyor
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yeni halka arzlara yüksek bir talep bulunmasına karşın yıldız isimler neredeyse hiç değişmiyor. Borsanın katalizörü olan bu isimler, her yıl yatırımcısını mutlu ediyor. Borsadaki genel trende rağmen pozitif kalmayı başaran bu isimler için iyimser tahminler de gelmeye devam ediyor.

Bugün yayımlanan teknik analiz bültenlerine göz attığımız zaman Akbank’ın yine öne çıktığı görülüyor. Öne çıkanlar listesinde birkaç gündür yer bulan Akbank hisseleri, Bank of America’nın yaptığı yüklü alımlarla da gündeme geliyor.

AKBNK kodlu hisselere bugünde işaret edilirken TSİ 16:45 sularında yüzde 0,57 artıda 39,1 lirada seyrediyor.
AKBNK Hisse Fiyatı - 20.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen hafta Cuma günü 39,94 liraya tırmanarak tüm zamanların zirvesini gördü. Ardından bir miktar gevşeyen hisseler, 39 liradaki seyrini korumaya devam ediyor. Halihazırda hisseler için 12 kurumun AL tavsiyesi bulunurken, hedef fiyatın 55,58 liraya kadar çıktığı görülüyor.

Teknik olarak güçlenmesi beklenen diğer hisselere baktığımızda Ereğli Demir Çelik (EREGL), Türk Telekom (TTKOM) ve İş GYO (ISGYO) şeklinde sıralandığını görüyoruz.

EREGL kodlu hisseler Eylül ayındaki zirvesinin ardından büyük bir geri çekilme gösterdi. Ancak son günlerde güçlü yükselişler dikkat çekiyor. Hisse 38 liranın altını gördükten sonra 44 liraya doğru ivmelendi. 4 kurumun AL tavsiyesi bulunduğu hisseler için en yüksek hedef fiyatın 65,87 lira olduğunu görmüştük.

GCM Yatırım Banner

TTKOM hisseleri ise Ağustos ayının zirvesinden sonra sert geri çekilmişti. Kasım başına kadar gerileyen hisseler yeniden toparlanmış ve zirveyi test etmişti. Ancak bunda da başarısız kalmış ve yeniden düşmüştü. Son günlerde ise hisselerin yükseliş ivmesi kazandığı görülüyor.

ISGYO isimli hisselere baktığımızda da bugün güçlü bir yükseliş gözlemliyoruz. TSİ 16:55 sularında yüzde 3 civarında yükselişle 21,48 liradan alıcı buluyor. Hisseler 11 Kasım’da 25,98 lira ile rekor kırdıktan sonra hafif geri çekilerek 20 liranın altına indi. son günlerde ise 23 lirayı test etmeye başladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.