Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Yatırım 3 Hisseyi Öne Çıkanlara Ekledi

İş Yatırım bugün yayımladığı teknik bülteninde BIST 30'un 3 gözde şirketini öne çıkanlara eklediğini söyledi. İşte bu hisseler ve teknik seviyeleri:
İş Yatırım 3 Hisseyi Öne Çıkanlara Ekledi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da yıl sonu yaklaşırken satış rüzgarı güçlenmeye başladı. BIST 100’deki düşüşe direnen halka arzların da gücü kalmadı ve tabanda gezmeye başladılar. Son halka arzlar arasında tek sıyrılan hisse Kuzey Boru olurken, en son borsaya giren Mega Metal hisseleri tavanda duramadı. Ancak yüzde 3’ü aşan yükselişle işlem görüyor.

Teknik olarak destek ve direnç noktaları yatırım kuruluşları tarafından günlük olarak belirlense de sert satışlar bunları egale etmeye yetiyor. İş Yatırım’ın bugünkü teknik bülteninde ise BIST 30 endeksinin yıldız şirketleri olan 3 isim öne çıkıyor.

İş Yatırım teknik olarak öne çıkan hisselerin Akbank (AKBNK), Ereğli Demir Çelik (EREGL) ve Sabancı Holding (SAHOL) olduğunu ifade etti.

Dün Akbank hisseleri Bank of America’nın markajına girmiş ve sabah işlemlerinde 40,5 milyon liralık dev alım gerçekleştirmişti. AKBNK kodlu hisseler geçen hafta Cuma günü 39,94 lira ile tüm zamanların zirvesini gördükten sonra dün pozitif ivmesini korumuştu. Bugün ise TSİ 13:15 sularında yüzde 2,74 oranında düşüşle 38,32 lirada seyrediyor.

AKBNK Teknik Seviye
Kaynak: İş Yatırım

Akbank hisseleri haftalık yüzde 9’dan fazla kazanç sunarken, aylık 26,66 değer kazancı gösteriyor. Yıllık bazda ise yüzde 125,18 oranında artıda performans gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Sabancı Holding hisseleri (SAHOL) dün akşam kapanış öncesinde gülü yükselerek 67 liraya tırmandı ve rekor tazeledi. Cuma günü ise 66,9 lira ile rekor kırmıştı. Bugünkü işlemlerde ise TSİ 13:20 sularında yüzde 3,78 kayıpla 63,7 lirada geziyor.

SAHOL Teknik Seviye
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sabancı hisseleri geçen hafta başlattığı dik yükseliş sonucunda haftalık yüzde 5’ten fazla kazanç göstermeye başladı. Aylık yüzde 8,45 ve yıllık yüzde 68,54 artıda performans gösteriyor.

Ereğli Demir Çelik hisseleri (EREGL) İş Yatırım’ın işaret ettiği hisseler arasında tek pozitif seyreden isim. Hisseler TSİ 13:20 sularında yüzde 1’i aşan kazançla 42,26 lirada seyrediyor. 13 Aralık gününe 37,76 liraya kadar indikten sonra dik yükselen hisseler, dün 42,88 liraya kadar tırmanmıştı.

EREGL Teknik Seviye
Kaynak: İş Yatırım

EREGL kodlu hisseler haftalık yüzde 9,61 kazançla işlem görürken, aylık yüzde 10,24 artıda geziyor. Yıllık getirisi ise yüzde 3,99 düzeyinde endeks altında yer alıyor. BofA’nın bugün Ereğli Demir Çelik hisselerin 80,9 milyon liralık yüklü bir satış yaptığı dikkat çekiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.