Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Değiştirildi

MEB, öğretmenlerin hizmet bölgeleri geçici süreyle değiştirilen yerler hakkında aldığı kararı Resmi Gazete’de duyurdu.
Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Değiştirildi
Yorum

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre 17.04.2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine geçici bir madde eklendi.

Eklenen geçici maddede; “6.2.2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden ağır derecede etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçeleri 1.9.2023 tarihinden itibaren üç yıl süreyle bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 Hizmet Bölgeleri Çizelgesinin Üçüncü Hizmet Bölgesi bölümünde sayılır.” ifadesi yer aldı.

Hizmet bölgeleri geçici süreyle değiştirilen yerler hakkında yapılan değişiklik, bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

MEB’den geçen hafta yapılan açıklamada afet bölgesindeki öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvurularının 5 Temmuz tarihi itibarıyla başlayacağını, atamaların ise 10 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirileceğini bildirmişti. Buna göre öğretmenler 22 ilde yer alan eğitim kurumlar için tercih yapabilecekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu