Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MEB: Öğretmenlerin İller Arası Yer Değişikliği Başvuruları Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, depremden ağır etkilenen illerdeki öğretmenlerin isteğe bağlı il değişikliği başvurularına dair yazılı açıklama yaptı. Detaylar...
MEB: Öğretmenlerin İller Arası Yer Değişikliği Başvuruları Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerden ağır derecede etkilenen il ve ilçelerde görev yapmakta olan öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvurularına dair yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, afet bölgesindeki öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvurularının 5 Temmuz tarihi itibarıyla başlayacağı belirtildi.

MEB, İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusunu Yayımladı

Bakanlık, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde görev yapmakta olan öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme duyurusunu akşam saatlerinde yayımladı.

Duyuru uyarınca söz konusu bölgelerde öğretmen kadrolarında görev yapanların iller arası isteğe bağlı yer değişikliği işlemi için başvurularının 5 ila 7 Temmuz 2023 (saat 16.00’a kadar) tarihleri arasında alınacağı bilgisi verildi.

Atamaların ise 10 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

Kaynak: Twitter / @tcmeb

Öğretmenler 22 İli Tercih Edebilecek

Bu çerçevede gerçekleşecek olan yer değişikliği işleminde öğretmenlerin 22 ilde yer alan eğitim kurumlarını tercih edebileceği belirtildi.

Bu illerin İstanbul, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa ve Van olarak sıralandığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, başvuruda bulunan öğretmenlerin, aynı ya da farklı illerden en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebileceği; başvuruda bulunacak öğretmenlere, tercihleri dışında 41’inci seçenek olarak bir ili daha tercih etme hakkı verileceği kaydedildi.

4 Yıl Çalışma Süresi Şartı Aranmayacak

Duyuru kapsamında başvuruda bulunacak öğretmenlerden bulundukları ilde herhangi bir süre görev yapma şartı aranmayacağının altı çizildi.

Sözleşmeli öğretmen olarak görev yaparken 652 sayılı kanun hükmünde kararname ya da 7433 sayılı kanun ile öğretmen kadrosuna atananlardan bu duyuru çerçevesinde başvuruda bulunacaklar için ilgili mevzuatta öngörülen 4 yıllık çalışma süresi şartı aranmayacağı belirtildi.

MEB duyurusuna göre başvurular, mebbis.meb.gov.tr ya da personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan elektronik başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu