Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Öğrenciler Müjde! 2 Aylık Ödeme O Tarihte Yapılacak

Üniversite öğrencilerinin beklediği haber geldi. İlk kez KYK burs ya da kredisi alacak olanlar için 2 aylık ödemenin yapılacağı tarih netleşti.
Öğrenciler Müjde! 2 Aylık Ödeme O Tarihte Yapılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

KYK burs ve öğrenim kredilerinin hesaplara yatacağı tarih kesinlik kazandı. Bu yıl ilk kez KYK burs ve kredisine başvuru yapan öğrenciler için Ekim ve Kasım ayı olmak üzere 2 aylık toplu ödeme tarihleri 28 Kasım 2023 Salı günü ile 30 Kasım 2023 Perşembe günü arası olarak belirlendi.

KYK burs ve öğrenim kredisinde ödemeler, öğrencilerin TC kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen tarihlerde yatırılıyor.

Buna göre TC kimlik numarasının son rakamı “0 ve 2” olanlar 28 Kasım Salı günü, “4 ve 6” olanlar 29 Kasım Çarşamba günü ve “8” olanlar 30 Kasım Perşembe günü ödeme alacak.

Burs ve Kredilere Zam Yapılmıştı

Aldığı burs ve öğrenim kredisi enflasyonun altında ezilen öğrenciler için zam kararı alınmış, lisans öğrencileri için KYK ödemeleri 1250 liradan 2000 liraya çıkmıştı.

Yüksek lisans öğrencileri için rakam 2500 liradan 4000 liraya, doktora öğrencileri için 3750 liradan 6000 liraya yükseltilmişti. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.