Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Öğrenci Servisi Ücretlerinde Çifte Tarife Dönemi

İstanbul’da okul servisi ücretlerinde yeni bir düzenlemeye gidilerek, velilere iki seçenek sunularak fiyatların düşürülmesi amaçlanıyor. Detaylar haberde;
Öğrenci Servisi Ücretlerinde Çifte Tarife Dönemi
Yorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Ağustos Ayı Olağan Toplantısı´nda öğrenci ve personel servis taşımacılığına ilişkin düzenleme teklifi kabul edildi. Yeni uygulamayla öğrenci servis taşımacıları iki ayrı hizmet sunacak.

Kabul edilen teklif kapsamında servis hizmeti veren özel okulların özel hizmet veren servislerinin yanı sıra UKOME´de alınan fiyat tarifesine uygun servis bulunduracak. İki servis hizmetinin de veliye sunulmasının zorunlu olacağı açıklandı.

UKOME kararıyla ek hizmetler gerekçe gösterilerek belirlenen okul servis taşımacılığı tarifesinin üzerinde istenilen ücretlerin oluşturduğu mağduriyetin giderilmesi amaçlanıyor.

Okul taşımacılığı için daha önce alınan UKOME kararında öğrenci servis ücreti hesaplamasında kilometre baz alınarak tek gidiş üzerinden hesaplanmıştı.

HaberTürk, özellikle özel eğitim kurumlarında çeşitli mazeretlerle, ek hizmetler gerekçe gösterilerek UKOME tarafından belirlenen okul servis taşımacılığı tarifesinin çok üzerinde ücretlerin talep edildiğine işaret etti.

UKOME’de kabul edilen öneriyle mevcutta kilometreye göre belirlenen ancak ek konfor hizmetleri nedeniyle farklı tarife uygulayanlardan, UKOME standartlarında da hizmet vermesi zorunlu tutuldu

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu