Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Öğrenci Servisi Ücretlerinde Çifte Tarife Dönemi

İstanbul’da okul servisi ücretlerinde yeni bir düzenlemeye gidilerek, velilere iki seçenek sunularak fiyatların düşürülmesi amaçlanıyor. Detaylar haberde;
Öğrenci Servisi Ücretlerinde Çifte Tarife Dönemi
HABER GİRİŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Ağustos Ayı Olağan Toplantısı´nda öğrenci ve personel servis taşımacılığına ilişkin düzenleme teklifi kabul edildi. Yeni uygulamayla öğrenci servis taşımacıları iki ayrı hizmet sunacak.

Kabul edilen teklif kapsamında servis hizmeti veren özel okulların özel hizmet veren servislerinin yanı sıra UKOME´de alınan fiyat tarifesine uygun servis bulunduracak. İki servis hizmetinin de veliye sunulmasının zorunlu olacağı açıklandı.

UKOME kararıyla ek hizmetler gerekçe gösterilerek belirlenen okul servis taşımacılığı tarifesinin üzerinde istenilen ücretlerin oluşturduğu mağduriyetin giderilmesi amaçlanıyor.

Okul taşımacılığı için daha önce alınan UKOME kararında öğrenci servis ücreti hesaplamasında kilometre baz alınarak tek gidiş üzerinden hesaplanmıştı.

HaberTürk, özellikle özel eğitim kurumlarında çeşitli mazeretlerle, ek hizmetler gerekçe gösterilerek UKOME tarafından belirlenen okul servis taşımacılığı tarifesinin çok üzerinde ücretlerin talep edildiğine işaret etti.

GCM Yatırım Banner

UKOME’de kabul edilen öneriyle mevcutta kilometreye göre belirlenen ancak ek konfor hizmetleri nedeniyle farklı tarife uygulayanlardan, UKOME standartlarında da hizmet vermesi zorunlu tutuldu

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın