Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

OGM 5 Bin Geçici İşçi Alacak! Başvuru Detayları Yayımlandı

Orman Genel Müdürlüğü'nün 5 bin geçici işçi alımına yönelik ilan yayımlandı. İşte başvurunun detayları;
OGM 5 Bin Geçici İşçi Alacak! Başvuru Detayları Yayımlandı
HABER GİRİŞ

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM), taşra teşkilatında istihdam etmek için 5 bin geçici işçi alımı yapacağı duyuruldu. Yapılacak alımlar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca gerçekleştirilecek.

OGM’nin duyurusuna göre; diğer orman işçisi pozisyonunda 3937, itfaiyeci pozisyonunda 500, aşçı pozisyonunda 280, diğer fidanlık işçileri ve bahçıvanlar pozisyonunda 183 ve işletme elektronik bakımcısı pozisyonunda 100 kişi işe alınacak. Aranan işçilerdeki genel şartlar şu şekilde:

OGM Alınacak İşçilerde Aranan Genel Şartlar
Kaynak: OGM

Toplamda 5000 geçici işçi alımı gerçekleştirilecekken, açık ilanların 11 – 15 Nisan 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanacağı söylendi. Aranan şartları taşıyan adayların ilan süresince başvuruları İŞKUR üzerinden yapacağı açıklandı.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacağı belirtilirken, noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre adayların belirleneceği ifade edildi. Kura yeri ve tarihinin ise İŞKUR açık iş ilanında belirtileceği, OGM internet sitesinden de ayrıca duyurulacağı söylendi.

İşçi alım süreciyle ilgili tüm bilgilendirmelerin, adaylardan istenen evraklar ile sınav yeri ve tarihinin Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edileceği de belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.