Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ofis Binası Satışı GYO Şirketinde Hisseleri Yukarı Taşıyor

Torunlar GYO, Torun Tower ofis binasının Denizbank’a satışı için masaya oturduğunu ve taraflar arasında mutabakatın sağlandığını duyurdu.
Ofis Binası Satışı GYO Şirketinde Hisseleri Yukarı Taşıyor
HABER GİRİŞ

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Torun Tower ofis binasının satışına ilişkin görüşmelerin başlandığı haberini verdi. Şirketin paylaştığı özel durum açıklamasında, mevcutta Denizbank tarafından genel müdürlük binası olarak kullanılan binanın Denizbank A.Ş.’ye satışına ilişkin görüşmelerin geldiği aşamaya dair bilgi verildi.

Bankanın satın alma teklifindeki kısıtlayıcı unsurların ortadan kalktığı belirtilen açıklamada, gerekli izinlerin alındığına ilişkin şirkete bildirimde bulunduğu kaydedildi.

Böylece Torunlar GYO ile Denizbank arasında, satın alma teklifindeki ticari koşullarda mutabakata varıldığı bilgisi paylaşıldı.

Torunlar GYO Hisse 17.04.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin ofis satışına ilişkin güncel gelişmeleri paylaştığı günde TRGYO kodlu hisseler pozitif bölgede yerini aldı. Haftanın ilk işlem gününde sarkma yaşayan TRGYO, yazım anında yüzde 1 artıda 45,6 liradan kayda geçti.

Yıllık primi yüzde 230’u aşan hisseler Nisan ayında ibreyi yukarı taşımış, aylık değer kazancı yüzde 15’i aşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.