Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ODAS’tan Yatırımcıya Müjde Yok! Temettüsüz Bir Yıl Mı?

ODAS Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş. bugün KAP üzerinden yaptığı resmi açıklama ile 2022 yılına ilişkin kâr payı dağıtımında alınan kararı duyurdu. İşte detaylar;
ODAS’tan Yatırımcıya Müjde Yok! Temettüsüz Bir Yıl Mı?
HABER GİRİŞ

Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş. (ODAS) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin açıklama yaptı. KAP bildirisinde, 2022 yılı hesap dönemine ilişkin dönem kârını dağıtmama kararı aldığı kaydedildi.

Kâr payının dağıtılmayarak şirketin öz kaynaklarında bırakılması hususunun, genel kurul toplantısına katılanların oy çokluğuyla karar verdiğine işaret edildi.

Odaş Elektrik tarafından, 1 Ocak 2022-31 Aralık 2022 arası hesap dönemine ait konsolide mali tabloların Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) hükümleri kapsamında hazırlandığı bildirildi.

Borsa İstanbul’da ODAS koduyla işlem gören hisse yatırımcısına yıllık yüzde 25,56 kaybettirdi. 20 Aralık (Bugün) TSİ 16.10 itibarıyla kapanışını ise yüzde 3,24 düşüşle 8,65 lira seviyesinden yaptı.

Türkiye Muhasebe/Finansal Raporlama Standartlarına uyumlu olarak hazırlanan tabloların, AS Bağımsız Denetim ve YMM Anonim Şirketi (Nexia International) tarafından denetlendiği de eklendi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 2022 yılı faaliyetlerinden Vergi Usul Kanunu esaslarına göre oluşan tablolar çerçevesinde dağıtılabilir kâr rakamlarının değerlendirilmesi sonucunda 2022 yılı hesap dönemine yönelik dönem kârının dağıtılmayacağına işaret edildi.

Odaş Elektrik, kârın öz kaynaklarında bırakılmasına genel kurul toplantısına katılanların oy çokluğu ile karar verdiğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.