Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Oba Makarna Halka Arzına 5 Kata Yakın Talep Gördü

Bu yılın yeni halka arzlarından olan ve yatırımcının yoğun ilgisiyle karşılaşan Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçları geldi.
Oba Makarna Halka Arzına 5 Kata Yakın Talep Gördü
HABER GİRİŞ

Ünlü Menkul Değerler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Oba Makarnacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçlarını paylaştı. Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de olduğu gibi Oba Makarna paylarının dağıtımında da talep fazlası göze çarptı.

22-23 Şubat 2024 tarihlerinde 39,24 TL’den talep toplama işlemleri gerçekleşen ve halka arz büyüklüğü 3,78 milyar TL olan Oba Makarna’nın halka arz edilen 96.336.345 TL nominal değerli paylarına 472.215.123 TL nominal değerli talep geldi.

Halka arzında 5 katı aşkın taleple karşılaşan Alves Kablo ile aynı tarihlerde halka arz olan Oba Makarna payları 4,9 kat talep gördü.

Oba Makarna Halka Arz Sonuç
Kaynak: KAP

Şirketin halka arzına yurt içi bireysel yatırımcılardan yaklaşık 1,7 kat, grup çalışanlarından yaklaşık 1,2 kat, yurt içi kurumsal yatırımcılardan yaklaşık 8,6 kat ve yurt dışı kurumsal yatırımcılardan yaklaşık 3,4 kat talep geldi.

Böylece şirketin halka arzına 3.388.824 yatırımcı katılırken, bireysel yatırımcıya en yüksek 588,6 TL’ye karşılık gelen 15 lot dağıtım yapıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın