Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alves Kablo’nun Halka Arz Sonuçları Beklentileri Yukarı Taşıdı

Bu yılın halka arz listesine adı eklenen Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçları geldi. Şirketin halka arzına katılım yüksek oldu.
Alves Kablo’nun Halka Arz Sonuçları Beklentileri Yukarı Taşıdı
HABER GİRİŞ

Geçen yıl hüsrana dönüşen halka arz furyasından kaçan küçük yatırımcıların bu yılki yükseliş sinyallerine kayıtsız kalmadığı ve geri dönüşlerin başladığı konuşulurken, 2024’ün yeni halka arzlarından olan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin resmi halka arz sonuçları geldi.

Alves Kablo’nun halka arzına liderlik eden İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirket paylarının dağıtımı hakkında bildirim paylaştı.

22-23 Şubat 2024 tarihlerinde 19,45 TL’den talep toplama işlemleri gerçekleşen ve halka arz büyüklüğü 778 milyon TL olan Alves Kablo’nun 40.000.000 TL nominal değerli 40.000.000 adet payı halka arz edildi.

Alves Kablo Halka Arz Sonuçları
Kaynak: KAP

Şirketin halka arzına yurt içi bireysel yatırımcılardan yaklaşık 2,2 kat talep gelirken, bu oran yurt içi kurumsal yatırımcılarda 17,5 kata yakın oldu. Toplamda ise Alves Kablo’nun halka arzına 5,3 kat filtrelenmemiş talep geldi.

Böylece şirketin halka arzına 2.870.616 yatırımcı katılırken, bireysel yatırımcıya en yüksek 233,4 TL’ye karşılık gelen 12 lot dağıtım yapıldığı görüldü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.