Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Ülkede Yeni Ceza: Hız Sınırını Aşanların Aracına El Koyuluyor!

Avusturya hükümet yetkilileri trafik kurallarını katılaştırma yolunu seçti ve yeni trafik cezalarını duyurdu. Detaylar haberde;
O Ülkede Yeni Ceza: Hız Sınırını Aşanların Aracına El Koyuluyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avusturya hükümet yetkilileri ülkede büyük bir sorun haline gelen trafikte aşırı hız yapmanın önüne geçmek için cezalarda düzenlemeye gidildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, aşırı hız yapmaktan suçlu bulunan sürücülerin araçlarına el konulacağı ve ardından bu araçların açık artırmaya çıkarılacağı ifade edildi.

Yapılan düzenlemede sayıları giderek artan hız ve araba tutkunu gençlerin hedeflendiği belirtiliyor.

Muhafazakarlar ve Yeşiller’den oluşan iktidar koalisyonu tarafından açıklanan mevzuatta planlanan değişiklik, ülkenin kurallarını katılaştırarak onları komşu Almanya ve İsviçre gibi diğer ülkelerdekilere yakınlaştırmayı amaçlıyor.

Yerel makamlar, yasa dışı sokak yarışlarını ve diğer aşırı hız olaylarını kontrol altına almaya çalıştıklarını söylüyor. Çoğu sürücünün hiçbir zaman fark etmeyecek olsa da, kimi zaman masum seyircilerin dahil olduğu ölümlere neden olduğunun altı çiziliyor.

Gewessler: Araçlar Kontrol Edilemez Silahlara Dönüşüyor

Avusturya Ulaştırma Bakanı Leonore Gewessler düzenlediği basın toplantısında planın ana hatlarını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Gewessler, bahsedilen yüksek hızlarda hiç kimsenin aracın kontrolünü tamamen elinde tutamadığını söylerken “Araçlar kontrol edilemez bir silaha dönüşüyor ve tamamen masum insanlar için büyük tehlike oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Cezaların Detayları Paylaşıldı

Alına kararlar doğrultusunda spesifik olarak, kasabalarda hız sınırının üzerinde saatte 60 km (saatte 37 mil) üzerinde araç kullanırken yakalanan herkesin aracına iki haftaya kadar el konulacak. Hükümet planına göre yine hız sınırının genellikle 50 km/s, 70 km/s ve 130 km/s olarak belirlendiği yerlerde de ihlallere aynı ceza verilecek.

En önemlisi suçun tekrarlanması halinde sürücülerin araçlarına sonsuza dek el konulacak ve araçlar açık artırmayla satışa çıkarılabilecek. Araca el konulma cezası, sadece suçun tekrarı halinde değil, hız sınırının ilk kez olsa da aşırı bir şekilde aşılması halinde de geçerli olacak.

Söz konusu plan, geçen yıl uygulamaya konulan ve aşırı hız durumlarında sürücülerin ehliyetlerini kaybetme sürelerini artıran önlemlere ek olarak tasarlandı.

Gewessler açıklamasının devamında “Arabası olmayan artık hız yapamaz. Bu önlemin başka ülkelerde son derece başarılı olmasının nedeni budur” ifadelerini kullandı. Önlemlerin zorlu olsa da gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.