Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Şirket 3 Sanayi Kuruluşu ile Milyon Liralık Sözleşme İmzaladı!

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde milyon liralık anlaşmalarını duyurdu. Detaylar haberde;
O Şirket 3 Sanayi Kuruluşu ile Milyon Liralık Sözleşme İmzaladı!
HABER GİRİŞ

Özel sektör kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyeleriyle gerçekleştirmiş olduğu iş ilişkileriyle dikkat çeken Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., iş ilişkilerine bir yenisini ekledi.

Borsa İstanbul’da PLTUR koduyla işlem gören şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildiriminde milyon lira tutarındaki anlaşmalarının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, 2024 yılı özel sektör personel taşıma projelerinin sürdüğü ve bu kapsamda üç ayrı sanayi kuruluşu ile sözleşme imzalandığı bildirildi.

İsimleri belirtilmeyen kuruluşlarla gerçekleştirilen sözleşmelerin toplam tutarının 50 milyon Türk Lirası olduğu bilgisi verildi.

Personel ve öğrenci taşımacılığı, filo araç ve iş makinesi kiralama hizmetleri, yurt dışı toplu taşıma hizmeti gibi alanlarda faaliyet gösteren Platform Turizm’in bu ayki bir diğer KAP bildiriminde, Afet ve Acil Durum Başkanlığı’ndan (AFAD) alınan ihale hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştu.

GCM Yatırım Banner

Ankara personel taşıma ihalesinde hizmet verilecek gün sayısının revize edildiği, son revizyonla 222 gün üzerinden hizmet verileceği ve sözleşme tutarının 19 milyon 755 bin 780 TL olduğu bildirilmişti.

PLTUR Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,29 değer artışıyla günü 9.374,20 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken PLTUR hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 2,8‘lik düşüşle 18,5 TL seviyesine gerileme gösterdi.

PLTUR Hisseleri Haftanın Son İşlem Gününü Ekside Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Platform Turizm hisseleri, haftalıkta yüzde 6,2 oranında kırmızı yakmış olsa da, aylık ve yıllık bazda güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 22 ve yüzde 65 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.