Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Dava Çok Konuşuluyor! Bankadan Görüntülere Yönelik Açıklama

Gelişmeleri yakından takip edilen 'Seçil Erzan' davası ile ilgili son çıkan görüntüler hakkında Denizbank'tan açıklama geldi. Detaylar haberde...
O Dava Çok Konuşuluyor! Bankadan Görüntülere Yönelik Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin gündemine oturan Seçil Erzan davası ile ilgili yakın bir zamanda sessizliğini bozan Denizbank’tan yeni bir açıklama geldi. Banka, ‘yüksek karlı gizli fon’ adıyla bilinen dolandırıcılık davasına ilişkin, dün bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan kamera kayıtlarına yönelik açıklamada bulundu.

Banka tarafından yapılan açıklamada delil amaçlı kamera kayıtlarının dün akşam kısmen yayınlandığı ve olay örgüsünü bozacak şekilde ekranlara yansıtıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu içeriğin sosyal medyada da abartılı ve yanlış değerlendirmelere yol açacak şekilde kullanılması nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği oluşmuştur.”

İddia edildiği gibi banka nezdinde bir fon hesabı olsaydı para nakden çekilip dışarı çıkarılmaz hesaptan hesaba aktarılacağı belirtildi. Söz konusu kamera kaydının bankaya yatırılan bir para olmadığı aksine hesap sahibinin, hesabından nakit çekme işlemi olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Şikayetçi olan eski sporcunun hesabındaki miktarı kardeşinin sahibi olduğu şirkete havale ettiği, kardeşinin ise önceden bankaya iletilen talep üzerine hazırlanan 2 milyon 490 bin dolar olan parayı nakit olarak şubeden çektiği belirtildi.

Hesap sahibinin elindeki siyah bir çantayı gişe mahallindeki masanın üzerine koyduğu ve çekme talimatı verdiği bildirildi. Söz konusu tutarın nakit olarak çantaya konulduğunun açıkça göründüğü aktarıldı.

Denizbank tarafından yapılan açıklamada nakit olarak müşterinin zilyetliğine geçmiş ve banka dışına çıkarılmış bir para üzerinde bankanın hiçbir sorumluluğunun olmadığı vurgulandı.

Ayrıca paranın gişeden teslim edilmemesi hakkında da açıklama yapan banka tarafından şu ifadeler kullanıldı:

“Bu bölüm gişe mahallinin bir parçası olup kameralarla izlenmektedir. Büyük tutarlı para teslimleri, gişelerin güvenlik amaçlı camla korunan ön bölümünün fiziken teslimata müsaade etmemesinden dolayı sektör uygulamalarına paralel olarak bu gişe bölümünün tam arkasında yer alan güvenlik açısından diğer müşterilere kapalı mahalde yapılmaktadır.”

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.