Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Denizbank Sessizliğini Bozdu: Fatih Terim Fonu Açıklaması

Denizbank son günlerin en çok konuşulan konularından Fatih Terim Fonu ile ilgili iddialara yanıt verdi. Ayrıntılar geliyor…
Denizbank Sessizliğini Bozdu: Fatih Terim Fonu Açıklaması
HABER GİRİŞ

Futbol dünyasından ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu toplam 18 kişiyi 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı gerekçesiyle 226 yıl hapsi istenen bankacı Seçil Erzan davası ile ilgili iddiaların odağında olan Denizbank sessizliğini bozdu. Bankadan yapılan açıklamada, olaydan 7 Nisan 2023 tarihinde haberdar olunduğu belirtildi.

Denizbank, kovuşturma süreci devam eden bu olayda, konunun mahkemeler nezdinde hızla ve adilane bir şekilde sonuçlanacağına olan inanç ve müşteri gizliliğine riayet etme ilkesiyle, hukuk sürecinin ve adaletin tecelli etme beklentisini paylaştı.

Bankadan yapılan açıklamada, konudan 2022 yılı Haziran ayından itibaren Levent Büyükdere Caddesi Şubesinde müdür olarak görev yapan Seçil Erzan’ın iki günlük mazeret izni nedeniyle görevinin başında olmadığı 07.04.2023 tarihinde bir müşterinin şikayeti sonrası ilk hez haberdar olunduğu bildirildi.

Denizbank açıklamada “Kamuoyunun dikkatine özellikle sunmak isteriz ki şikayetçilerin mağdur olduklarını iddia ettikleri olaylar yaklaşık bir yıl öncesine kadar gittiği halde 7 nisan tarihine kadar hiç kimse tarafından konu ile ilgili ne bankamıza ne BDDK’ya ne de CİMER’e talep, ihbar veya şikayet iletilmemiştir.” ifadeleri yer aldı.

İlk bilgi üzerine öncelikle Seçil Erzan ile iletişime geçilmeye çalışıldığı ve kendisine ulaşılamadığı aktarılan açıklamada, yurt dışına çıkma yasağı talebinde bulunulduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.