Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Altcoin için Mega Balinalar Devrede! 2017’den Bu Yana İlk!

Kripto para piyasası haftaya düşüş trendi içinde girerken, bir altcoin için 2017'den bu yana ilk kez görülen durum dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
O Altcoin için Mega Balinalar Devrede! 2017’den Bu Yana İlk!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası, ABD enflasyon verilerinin yanı sıra FED’in faiz kararının açıklanacağı yeni haftaya kırmızı mumların ağırlıkta olduğu bir tabloyla giriyor. Piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra diğer kripto para birimlerini bu hafta sert hareketler bekliyor olabilir. Bu beklentiler eşliğinde bir altcoin için dikkat çekici veriler ortaya çıktı.

Bitcoin’den temelde farklı bir kriptografik algoritma olan Scrypt’i kullanan Litecoin’de (LTC) mega balinaların, 2017 yılından bu yana ilk kez en yüksek arz seviyesine sahip olmaları dikkat çekiyor.

LTC Fiyatında Bu Verilere Dikkat!

İşte LTC güncel fiyatı için dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • LTC’nin fiyatı haber yazımı itibarıyla, son 24 saat içinde yüzde 3.29 düşüş gösterdi.
  • Balinalar şu sıralar, Haziran 2017 döneminden bu yana en yüksek arz seviyesini ellerinde tutuyor.
  • Altcoin fiyatının 20 günlük EMA (üstel hareketli ortalama) çizgisinin altına düşmesi halinde düşüş biraz daha derinleşebilir.

Kripto para piyasası takip sitesi CoinMarketCap verilerine göre LTC fiyatı son 24 saatte geriledi. LTC’nin fiyatı son 24 saat içindeki düşüşle birlikte 74.79 dolardan işlem görüyor.

Bu, durum altcoinin negatif görünüme sahip haftalık fiyat performansını daha da aşağı çekti. Altcoinin son bir haftalık kaybı yüzde 10.31 seviyesini buldu.

GCM Yatırım Banner

LTC ayrıca kripto pazarı liderleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı sırasıyla yüzde 2.66 ve yüzde 1.80 oranında zayıfladı.

Santiment’ten Uyarı Niteliğinde Paylaşım!

Blockchain istihbarat firması Santiment ise bu sabah LTC için dikkate alınması gereken bazı veriler paylaştı. Popüler altcoin için mega balina adreslerinin “Haziran 2017’den bu yana mevcut en yüksek arz seviyesini” tuttuğunu tweetledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Tweet, 1 milyon ve daha fazla LTC dijital parası tutan cüzdanların son 5 haftada kitlesek olarak 2.95 milyon LTC biriktirdiğini ekledi. Mevcut fiyatlara bakıldığında bu veriler yaklaşık 219.6 milyon dolar toplam değere tekabül ediyor.

LTC/USDT için günlük grafiğe bakıldığında; ayıların, LTC fiyatını 20 günlük EMA çizgisinin altına çekmeye çalıştığı görülüyor.

Şu an için 9 günlük üstel hareketli ortalama hala, bir yükseliş işareti olarak beliren 20 günlük EMA’nın üzerinde konumlanıyor. Ancak, 20 günlük EMA’nın, LTC’nin fiyatını yaklaşan 24 saat içinde destekleyememesi durumunda bu yükseliş beklentisi ortadan kalkacaktır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Litecoin Fiyatı Nereye Kadar Düşebilir?

Düşüş eğilimine işaret eden diğer bir gösterge, günlük RSI SMA çizgisinin aşağısında konumlanan günlük RSI çizgisidir. Buna ek olarak, bu çizginin aşırı satım bölgesine doğru negatif eğime sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Düşüşün derinleşmesi halinde LTC fiyatının bir sonraki destek seviyesi olan 69.17 dolara kadar gerilemesine tanıklık edebiliriz.

Tüm bunlara ek olarak, başarılı analist Ali Martinez’in bugünkü Litecoin paylaşımından da bahsedilebilir. Analist, TD Sequential göstergesine dayanarak LTC’nin 62 dolara ve oradan da 49 dolar seviyesine kadar gerileyebileceğini öne sürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.