Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Nomura Kurumsal Yatırımcılar için Bitcoin Fonunu Başlattı

Japonya’nın önde gelen yatırım bankası Nomura, kurumsal yatırımcılar için Bitcoin fonu hizmetini hayata geçirdi. Detaylar haberde...
Nomura Kurumsal Yatırımcılar için Bitcoin Fonunu Başlattı
HABER GİRİŞ

Japonya’nın en büyük yatırım bankası Nomura bünyesindeki dijital varlık kuruluşu Laser Digital, kurumsal yatırımcıların yararlanabileceği Bitcoin fonunu başlattı. Kurumsal yatırımcıların dijital varlık sınıfına erişmeleri için bir yol sağlayan fon, Laser Digital Asset Management’ın pazara getireceği bir dizi dijital benimseme yatırım çözümü arasında ilk olma özelliği taşıyor.

Oluşturulan fon, Bitcoin’i uzun süre tutma imkanı sağlarken, aynı zamanda en uygun maliyetli ve güvenli yatırım çözümü sunacak. Fonun varlıklarını güvence altına almak için Laser, 2018 yılında Nomura, Ledger ve Coinshares tarafından kurulan ve kurumsal dijital varlık yatırımcıları için düzenlenmiş bir saklama çözümü sunan Komainu’yu kullanacak.

Laser Digital Varlık Yönetimi Başkanı Sebastien Guglietta, “Teknoloji, küresel ekonomik büyümenin önemli bir itici gücüdür ve ekonominin büyük bir bölümünü analogdan dijitale dönüştürmektedir. Bitcoin, bu uzun süreli dönüşümsel değişimin kolaylaştırıcılarından biri.” açıklamasında bulundu.

Fonu yöneten Guglietta, daha önce Nomura’da Baş Bilim Adamıydı ve bundan önce Brevan Howard’da portföy yöneticisi olarak aynı rolü üstlendi.

Kripto topluluğu, ABD’nin Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) yönelik ilk onayını sabırsızlıkla bekliyor. Bu, ABD’de tüketicilerin benimsenmesini teşvik etse de, borsada işlem gören ürünler halihazırda başka yerlerde bulunabiliyor. Bunun bir örneği Coinshares Fiziksel Kripto ETP’sidir.

GCM Yatırım Banner

Kurumlar doğrudan kripto para tutmadan da Bitcoin’e erişim sağlayabiliyor. Aralarında Morgan Stanley ve JP Morgan’ın da bulunduğu birçok büyük banka, kripto varlık yöneticileri NYDIG ve Galaxy Digital ile ortaklıklar kurdu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın