Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deutsche Bank Kripto Saklama Hizmeti için Yeni Ortaklığını Duyurdu

Almanya merkezli yatırım bankası Deutsche Bank, kripto saklama hizmeti için Taurus ile ortaklık kurdu. Ayrıntılar geliyor…
Deutsche Bank Kripto Saklama Hizmeti için Yeni Ortaklığını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Alman yatırım bankası Deutsche Bank, yatırımcılara kripto saklama hizmeti sunmak adına harekete geçti. Banka dijital varlık saklama ve tokenizasyon hizmetleri oluşturmak için kripto para birimini saklama konusunda uzmanlaşmış İsviçreli bir girişim olan Taurus ile birlikte çalıştığını açıkladı.

Almanya’nın en büyük kredi veren kuruluşu Deutsche Bank, Haziran ayında ülkenin mali gözlemcisi BaFin’den kripto saklama lisansı için başvuruda bulunmuştu. Bankanın kamuoyunca bilinen kripto saklama hedefleri, Dünya Ekonomik Forumu tarafından hazırlanan bir raporda dijital varlık saklama prototipiyle ilgili ayrıntıların ortaya çıktığı 2021 yılının başlarına kadar uzanıyor.

Deutsche Bank , Credit Suisse liderliğindeki, Arab Bank Switzerland ve Pictet Group’un da dahil olduğu 65 milyon dolarlık B Serisi turunun bir parçası olarak Şubat ayında Taurus’a yatırım yaptı.

Taurus kurucu ortağı Lamine Brahimi, Deutsche Bank’ın olası kripto saklama şirketlerine yönelik durum tespiti çalışmasının 2021’in sonunda başladığını ve geçen yıl sona erdiğini belirtti.

Brahimi, anlaşmanın daha önce yaptıklarını belirterek, “Ortaklık kripto para birimlerine odaklanıyor ancak bunun ötesine geçmemizle tanınıyoruz. Dolayısıyla banka, uygun gördüğü yerde varlıkları tokenize edebilecek ve varlık hizmeti sunabilecek.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Deutsche Bank’ın küresel menkul kıymet hizmetleri başkanı Paul Maley ise planın kurumsal müşteriler için çok çeşitli dijital varlık türleri ve bu varlıkları saklama hizmetleri geliştirmek olduğunu söyledi.

Düzenlemelerdeki uluslararası farklılıklara değinen Malay, regülasyonların ABD dışında ortaya çıkmasının piyasa katılımcılarına bu yetki alanlarında daha fazla netlik sağladığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın