Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deutsche Bank Kripto Saklama Hizmeti için Lisans Almak İstiyor

Alman yatırım bankası Deutsche Bank, müşterilerine kripto saklama hizmeti sunmak için lisans başvurusunda bulundu.
Deutsche Bank Kripto Saklama Hizmeti için Lisans Almak İstiyor
HABER GİRİŞ

Almanya’nın önde gelen varlık yöneticisi Deutsche Bank, kripto paraların saklanmasına yönelik hizmet vermek için lisans başvurusunda bulundu. Borç verenin ticari bankacılık birimini yöneten David Lynne, “Dijital varlıklarımızı ve saklama işimizi geliştiriyoruz. Almanya’nın menkul kıymetler gözlemcisi Bafin’e dijital varlık lisansı için başvurumuzu yaptık” açıklamasını yaptı.

Lynne, hareketin Deutsche Bank’ın kurumsal bankasındaki ücret gelirini artırmaya yönelik daha geniş bir stratejinin parçası olduğunu söyledi. Başvuru, Deutsche Bank’ın yatırım kolu DWS Group’un dijital varlıklarla bağlantılı tekliflerden elde edilen geliri artırma çabalarını temsil ediyor.

Deutsche Bank’ın kurumsal banka bölümleri, ilk olarak 2020’nin sonlarında dijital varlık saklamayı uygulamaya koyma planlarından bahsetti. Banka bu hizmeti ne zaman başlatmayı planladığını belirtmemişti.

Deutsche Bank ayrıca geçtiğimiz aylarda, bankacılık krizinin ortasında, iflas edeceği söylentileri ile gündeme gelmişti.

Kripto varlıklar son dönemde kurumsal yatırımcılar üzerinde artan bir ilgiye maruz kalıyor. Pek çok varlık yöneticisi, müşterilerine kripto hizmeti sunmak için girişimlerde bulunuyor. Son olarak dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot ETF için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Bankaların sektöre dair girişimleri, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına olan güvenini ve yatırımını artırıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın