Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

New York Borsası’na Giren Türk Şirketinden Hisse Geri Alımı

New York Borsası’na giren Martı Technologies, milyon dolarlık hisse geri alım programına yetki verdi. Detaylar haberde...
New York Borsası’na Giren Türk Şirketinden Hisse Geri Alımı
HABER GİRİŞ

New York Borsası’na Temmuz ayında giren, scooter paylaşım sistemi Martı Technologies (MRT), 2,5 milyon dolarlık bir hisse geri alım programını açıkladı. Şirketin yönetim kurulunun bir hisse geri alım programına yetki verdiği duyuruldu.

Bireysel yatırım platformu Midas’ın resmi sitesinde yer alan bilgilere göre Martı, 0,6510 dolar kapanış fiyatı ile şirketin piyasa değerinin yaklaşık yüzde 7,9’unu temsil eden 2,5 milyon dolara kadar A sınıfı adi hissesini geri satın alabileceği programa yetki verdi.

Söz konusu kararın 9 Ocak 2024 tarihi itibariyle alındığı aktarıldı. Geri alım programının yürürlüğe gireceği belirtildi.

Ayrıca programın altı aylık bir süre için geçerli olacağı aktarıldı. Şirketin, program kapsamında hisse başına 1,65 dolar ödeyeceği belirtildi.

Tahvilin kalan gelirinin Martı’nın genel kurumsal amaçlar için kullanılacağı belirtildi. Bunu yanında araç çağrıma hizmetinin büyümesini daha da hızlandırmak amacıyla kullanılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Hisse geri alım programının Farragut Square Global Master Fund tarafından yapılan 5 milyon dolarlık dönüştürülebilir tahvil yatırımından elde edilen gelirle finanse edileceği paylaşıldı.

Şirketin hisselerine göz attığımızda 0,65 dolardan işlem gördüğü kaydedildi. Günlük bazda kaybı yüzde 1,14 olduğu görüldü. Yıllık bazda yüzde 93,66 değer kaybettiği kayda geçti.

Martı Technologies Hisse
Kaynak: Google Finans

Martı, New York Borsası’na açılmadan önce çalışanlarına 200 milyon TL değerinde hisse verme kararı almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.