Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mobilite Şirketi Martı’dan Çalışanlarına 200 Milyon TL’lik Hisse

New York Borsası’nda açılış gongunun çalacağı günü bekleyen Martı, çalışanlarına 200 milyon TL değerinde hisse verme kararı aldı. İşte detaylar...
Mobilite Şirketi Martı’dan Çalışanlarına 200 Milyon TL’lik Hisse
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de 2019 yılında faaliyete başlayan ve New York Borsası’nda Türk bayrağını dalgalandırmaya hazırlanan Mobilite şirketi Martı çalışanlarına yönelik bir karar aldı.

Şirketten yapılan açıklamada 4 yıl içinde dünyanın en büyük mobilite şirketlerinden biri olma başarısında büyük bir paya sahip olan çalışanlarını New York Borsası’nda halka açılmayla birlikte hissedar yapma kararı verildiği belirtildi.

Bu kapsamda çalışanlarına dağıttığı hisse opsiyonu miktarının halka açılma değerlemesi üzerinden 200 milyon TL civarında olacağı aktarıldı. Ayrıca halka açılmadan belirli bir süre sonrasında çalışalar tarafından değerlendirilebileceği belirtildi.

Konuya dair değerlendirmede bulunan Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem, New York Borsası’nda açılış gongunu çalacakları günün hayalini kurduklarını belirtti. Şirketi kurdukları gün bunu uzun bir yolculuk olacağının bildiklerini kaydetti. Çok çalışarak 4 yıl içinde dünyanın en büyük mobilite şirketlerinden biri olmayı başardıklarını ifade etti.

Böyle bir adım artarken çalışanlarını unutmadıklarını söyleyen Öktem, “Birlikte yarattığımız eserden gurur duyuyoruz ama daha da önemlisi bu başarımızı çalışanlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Martı Hakkında

Vikipedi’de yer alan bilgilere göre şirket 2019 yılında Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından kuruldu. Scooter paylaşım sistemi Martı, 2020 yılında Ankara’da da kullanıma sunuldu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.