Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netflix’ten Şifre Paylaşımını Engellemek için Ek Ücret Tarifesi

Netflix, ABD'deki kullanıcılarından şifrelerini paylaşmaları halinde ek olarak 8 dolar ödenmesini isteyecek.
Netflix’ten Şifre Paylaşımını Engellemek için Ek Ücret Tarifesi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel internet televizyon ağı Netflix, tek hesaptan birçok kullanıcının yararlanmasını önlemek için yeni tedbirini devreye sokuyor. Şifre paylaşımının önüne geçmek için ek ücret uygulanacağı geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti.

Şirket, kullanıcı hesaplarının yalnızca tek bir hane içinde paylaşılacağını belirterek, yeni politikası hakkında uyarıların başladığını bildirdi.

Salı günü ABD’li kullanıcılar için yayınlanan bir notta, “Netflix hesabınız sizin ve birlikte yaşadığınız haneniz içindir” ifadesine yer verildi.

Buna göre kullanıcıların hesap bilgilerini paylaşmaları halinde ayda ek olarak 7,99 dolar ödeme yapmaları gerekecek.

Dünya çapında 100 milyon hanenin ödeme yapmadıkları halde Netflix hesabı kullandığının tespit edilmesinin ardından, geçen yıl böyle bir önlem alınacağı değerlendirilmişti. Netflix, bunun yeni içeriklere yatırım yapılmasına darbe vurduğu gerekçesiyle daha fazla gelir elde etmek amacıyla şifre paylaşımının önüne geçmeye çalışıyor.

GCM Yatırım Banner

ABD’den sonra Yeni Zelanda, Kanada, Portekiz ve İspanya’da da üyelerin hesapları için birinci konum belirlemeleri ve ek ücret karşılığında şifrelerini paylaşabilecekleri söylendi.

Latin Amerika’da önlemlerin açıklanmasının ardından üyelik iptallerinin olduğu fakat daha sonra kişilerin kendi hesaplarını etkinleştirdiği bildirildi. Bu bakımdan şirketin daha fazla gelir elde edeceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.