Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netflix’in Net Karı ve Hisse Başı Kazancı Düştü

2023 yılının ilk çeyreğinde abone sayısını artıran Netflix, toplam gelirini artırsa da karını düşürdü.
Netflix’in Net Karı ve Hisse Başı Kazancı Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İnternet televizyon ağı Netflix, 2023 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Rakamlar Wall Street tahminlerinin üzerinde geldi. şirket, yılın ilk çeyreğinde gelirini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 artırarak, 8,16 milyar dolara çıkardı.

2022’nin ilk çeyreğinde 7,9 milyar dolar gelir bildirmişti. Net kar yüzde 18,3 azalarak 1,3 milyar dolara geriledi.

Hisse başına düşen net kar 3,53 dolardan 2,88 dolara indi. Wall Street analistleri 8,4 milyar dolar gelir, 3,05 dolar hisse başı kazanç bekliyordu. Şirketin tahminleri ise 8,24 milyar dolar gelir, 2,86 dolar hisse başı kazanç elde edilmesiydi.

Yönetici Ted Sarandos, “Hem gelir hem de kârda büyümeyi hızlandırmak için net bir yolumuz var ve bunu uyguluyoruz.” ifadesini kullandı.

Netflix’in Abone Sayısı Arttı

Abone sayısı Ocak ayından Mart’ta kadar 1,75 milyon artış gösterdi.

GCM Yatırım Banner

PP Foresight’tan analist Paolo Pescatore, “Netflix, abone artışına daha az güvenen olgun bir işletmedir. Ancak bu ölçüm, kilit paydaşlar için hala ibreyi hareket ettiriyor.” şeklinde yorum yaptı.

Netflix’in hisseleri, rapor sonrası yüzde 11 oranında düşüş gösterdikten sonra toparlandı. Kapanışı yüzde 0,29 artışla 333,70 dolardan yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın