Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix Hisseleri, Satın Alma Duyurusuyla Güne Güçlü Başladı

Netflix hisseleri, Roald Dahl Story Company'yi satın alacağının duyurulmasıyla açılış öncesi işlemlerde %1'den fazla yükseldikten sonra açılışı da güçlü yaptı.
Netflix Hisseleri, Satın Alma Duyurusuyla Güne Güçlü Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Netflix tarafından bugün blog yazısıyla yapılan duyuruya göre; Roald Dahl Story Company (RDSC) ile satın alma anlaşması yapıldı. Blog yazısında; “RDSC ve Netflix’in dünyanın en sevilen hikayelerinden bazılarını mevcut ve gelecekteki hayranlara yaratıcı yeni yollarla getirmek için güçlerini birleştirdiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz,” ifadeleri kullanıldı.

Satın alma işleminin, animasyon dizilerinden oluşan bir liste ile üç yıl önce başlatılan ortaklığa dayandığı ifade edildi. Taika Waititi, Phil Johnston, Charlie ve Çikolata Fabrikası gibi animasyonlar için başlatılan ortaklık birleşmeye dönüştü. Roald Dahl’ın hikayelerinin yeni formatlarda daha fazla izleyiciye sunmak istediklerini belirten Netflix, eserlerin eşsiz ruhunu koruyacaklarını da söyledi.

Satın alma haberlerinin ardından Netflix hisseleri açılış öncesi işlemlerde %1’i aşan kazançlar kaydettikten sonra güne %1,36 yükselişle başladı.
Netflix Hisseleri Yüzde 1,36 Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Netflix hisseleri dünkü kapanışı 573,14 dolardan gerçekleştirdikten sonra bugünkü işlemlere 579,51 dolardan başladı. Açılışın gerçekleştiği ilk 5 dakika içerisinde 584,99 dolara kadar yükseldi. Hisseler daha sonra %1,5’ten fazla yükselişle 582,5 dolar civarında fiyatlanmaya başladı.

Netflix hisseleri açılış öncesi işlemlerde ise 580 dolara kadar yükselmeyi başarmıştı. Satın alma duyurusunun ardından kaydettiği yükselişle birlikte hisseler, dünkü kayıplarını da silmiş oldu.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimizde ise haftalık bazda %0,31 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %6,77 değer kazanan hisseler, yılbaşından bu yana kazancını %8,12 seviyesine yükseltti. Geçen yılın aynı gününe oranla getirisi %24,23 oranında yukarı yöne işaret ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu